Nieruchomości na sprzedaż — o czym warto pamiętać oraz co zachęca klientów do kupna?

Posiadasz nieruchomości na sprzedaż lub zamierzasz podjąć się budowy domów, aby móc je potem spieniężyć z zyskiem? Podjąłeś więc dobrą decyzję, gdyż ostatnie lata pokazują, że ludzie zaczynają coraz bardziej interesować się ekonomią i inwestują w zakup mieszkań i domów oraz innych nieruchomości, które w przyszłości mają przynosić zyski.

Najczęściej kupowane są one pod wynajem, aby po latach, kiedy kredyt zostanie za nieopłacony — zarabiać na właścicieli. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że nieruchomości to doskonała inwestycja. Jednak sprzedaż takowych, to już ni taka prosta sprawa. Trzeba bowiem wiedzieć nie tylko jaką cenę zaproponować, ale także, gdzie wystawić ogłoszenie, kiedy to zrobić oraz jak nieruchomość pod sprzedaż przygotować. Każdy krok powinien być świadomy i przemyślany, aby zachęcić potencjalnych klientów do obejrzenie nieruchomości.

Nieruchomości na sprzedaż – weryfikacja atrakcyjności nieruchomości na rynku

Zamierzając sprzedać dom lub mieszkanie, warto zainteresować się co cieszy się największą popularnością na rynku, jakie domy czy mieszkania są najbardziej pożądane oraz kiedy jest najlepszy czas na wystawienie ogłoszenia. Zanim podejmiesz się sprzedaży nieruchomości, pamiętaj, aby sprawdzić jaki stan prawny takowa posiada. W przypadku domu ważne jest, aby zweryfikować czy nie jest on obciążony dawnymi sprawami, które nie zostały dokończone dotyczącymi np. budowy czy działki.

Należy także pamiętać o tym, aby przed podaniem informacji na temat wielkości działki, skorzystać z usług geodety. Bardzo często bowiem zdarza się tak, że w przypadku działek, których granice były ustalane dawno temu, są one niejednoznaczne. Mógłby zatem się zgłosić po kilku latach właściciel sąsiedniej działki z wieściami, że trzeba np. przesuwać płot lub jakiś budynek gospodarczy, gdyż stoi na jego terenie. Dlatego tego typu kwestie powinny być sprawdzone jeszcze przed wystawieniem ogłoszenia o sprzedaży.

Kiedy masz pewność, że wszelkie sprawy prawne są uregulowane, możesz zabrać się za planowanie ogłoszenia. Najlepszym czasem na to, aby takie ogłoszenie wystawić na portalu jest jesień oraz wiosna. Jest to bowiem najlepsza chwila na wszelkie prezentacje domu i mieszkania, gdyż okolica wygląda znacznie atrakcyjniej niż zimą. Co więcej, w przypadku młodych par, które miały wesele w lecie, w tym właśnie czasie zaczynają poszukiwania nowego lokum.

Nieruchomości na sprzedaż – lokalizacja ma znaczenie

Zarówno w przypadku domu, jak i mieszkania ogromną rolę odgrywa lokalizacja. Bardzo ważne jest to, aby blisko były sklepy, szkoły, przedszkola oraz place zabaw. Dobrym atutem jest także rozwinięta komunikacja miejska. Największe znaczenie ma to podczas poszukiwania mieszkania. Im bliżej jest ono centrum miasta, tym wyższą cenę można za niego podać. Dobrze też, jeśli nie jest to kawalerka mająca 16 m2, ale posiadająca przynajmniej jeden pokój.

W przypadku domu ciężko jest zapewnić szybki dostęp do wszelkich placówek typu szkoły, sklepów i komunikacji, gdyż w środku miasta nie spotyka się domów jednorodzinnych. jednak w przypadku takiej nieruchomości, pożądane są inne cechy wśród nabywców. Duże znaczenie ma otoczenie oraz wielkość działki. Im więcej przestrzeni tym lepiej. Należy jednak pamiętać, że dom ukryty w środku lasu czy na końcu starej wsi, nie będzie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Zwykle bowiem mieszkańcy budynku chcą mieć łatwy dojazd do pracy oraz szkół.

Nieruchomości na sprzedaż – dobra treść ogłoszenia

Jest wiele czynników, które wpływają na treść ogłoszenia oprócz lokalizacji nieruchomości. Zaraz obok stanu budynku oraz wieku znajduje się treść ogłoszenia. Mogłoby się wydawać, że ma to niewielkie znaczenie. Tymczasem dobrze napisane ogłoszenie potrafi zdziałać cuda. Te same domy , można sprzedać w innych cenach, jeśli tylko mają odmienne opisy w ogłoszeniu. Oferta sprzedażowa powinna być tak napisana, aby kupujący już czuł, że znajduje się w budynku. Powinna wciągać czytelnika i zdecydowanie zachęcać do podjęcia odpowiednich kroków w celu zakupu nieruchomości. Warto w tym celu pomyśleć o skorzystaniu z usług osoby zajmującej się marketingiem treści, która zna się na rzeczy.

Nieruchomości na sprzedaż – suche fakty

Oprócz zachwycającej treści, zachęcającej klienta do kupna nieruchomości należy pamiętać o kwestiach najważniejszych, czyli co powinno zawierać takie ogłoszenie. Oczywiście wszystkie najważniejsze informacje dotyczące budynku, działki czy mieszkania. Takie ogłoszenie powinno być przejrzyste, staranne i łatwe do zrozumienia.

Opis ma tutaj ogromne znaczenie. Należy podać takie informacje jak liczba pokoi, wielkość nieruchomości oraz ewentualnej działki, podane w metrach kwadratowych, obecność garażu lub parkingu. Bardzo dużym atutem nieruchomości jest cicha okolica, o czy warto wspomnieć — jeśli oczywiście taka jest. Szczegóły mają w takim wypadku znaczenie dość spore. Mogą one bowiem przesądzić o tym, czy klient się zdecyduje się obejrzeć nieruchomość i przerodzi się w potencjalnego kupca. Ważne jest to, aby w faktach dotyczących nieruchomości nie popuszczać wodzów fantazji. Zawarte tam informacje powinny być rzetelne i prawdziwe. Każdy detal może przesądzić o decyzji kupna nieruchomości przez klienta.

Polecamy także: