Implanty zębowe – dowiedz się więcej!

Implanty zębowe – dowiedz się więcej!

Implanty zębowe – dowiedz się więcej: witam Cię bardzo serdecznie, dziękuję Ci za zainteresowanie tym artykułem. Z uwagi na szacunek twojego czasu postanowiłem  od razu na wstępie uprzedzić, że owa dysertacja, co prawda poświęcona implantom zębów, jednak kieruję ją do osób, które posiadają już pewną wiedzę i są np. po konsultacji ze stomatologiem, ale zapomniały dopytać o szczegóły.

Co należy wiedzieć przed wyborem implantu zęba?Takim osobom życzę przyjemnej lektury natomiast wszystkie pozostałe uspokajam, jak zawsze postaram się pisać językiem zrozumiałym dla każdego, więc nawet, jeżeli nie masz zielonego pojęcia i implantach zębów https://doboszimplanty.pl/ to i tak usiądź wygodnie i przeczytaj być może te informacje kiedyś Ci się przydadzą. Temat protez stomatologicznych jest mi całkiem dobrze znany z uwagi na niedawny zabieg w mojej rodzinie. Konkretnie moja siostra poddała się tak owemu zabiegowi. Pozwolę sobie zacząć od pytania niemalże retorycznego, mianowicie jej pytanie brzmiało czy implant będzie na zawsze?

Na pierwszy rzut oka faktycznie to pytanie może wydawać się nieco zabawne i odpowiedź jest oczywista, ponieważ implanty zębów nie są ograniczone czasowo, jednakże ich stan jest zależny od higieny jamy ustnej. Otóż podkreślam to zawsze, że implant musimy traktować jak zdrowy prawdziwy ząb, jeżeli nie będziemy o takowe dbali dojdzie do stanu zapalnego dziąseł, co w dłuższym czasie skutkuje zanikiem kości a tym samym utratę implantu. Warunkiem gwarancji takiego implantu są kontrole w gabinecie dentystycznym, podczas których czyści się implant, takie kontrole powinny odbywać się mniej więcej dwa razy w roku. Wówczas wszystko powinno być w jak najlepszym porządku i implant powinien służyć nam przez długi czas. Co natomiast, jeżeli ktoś jest w takiej sytuacji jak ja? To znaczy straciłem ząb 5 lat temu, czy nadal mogę założyć sobie implant? Otóż nie ma dla mnie zbyt dobrych wieści. Im dłuższy czas mija od utraty uzębienie tym gęstość kości spada.

Implanty zębowe - dowiedz się więcej!
Implanty zębowe – dowiedz się więcej

Według badań i obserwacji stomatologicznych za początek procesu zaniku uznaje się okres 3 miesięcy po utracie uzębienia. Skala, w jakiej zanika nam kość szczęki zależy od każdego pacjenta indywidualnie, tutaj wpływ ma dosłownie wszystko nawet geny, wiek i stan zdrowia. I tutaj pojawia się dla mnie nadzieja, otóż wszczepienie implantu po latach jest możliwe. U większej części pacjentów, pomimo zaniku kości nie wymaga się odbudowy tkanki kostnej. Jeżeli jednak jest to wymagane to zaledwie u około 20% pacjentów, wówczas zleca się regenerację tkanek przy pomocy specjalnego granulatu.

Proces ten nosi nazwę augmentacji i pozwala na wszczepienie implantów zębów. Proces, który pozwoli nam poddać się zabiegowi trwa od pół do roku. Dlatego zazwyczaj podkreślam, że jeżeli pojawia się, chociaż niewielki ubytek warto zainwestować, bo zdecydowanie łatwiej wszczepić implanty zębów wcześniej niż później. Możecie, zatem zapytać, kiedy jest najlepszy czas na implantację zębów. Odpowiedź jest prosta jest to około dwa do trzech miesięcy po utracie zęba, w tym czasie w pustym miejscu powstaje nowa kość, proces jej zaniku następuje później. Jeżeli poddamy się zabiegowi w tym momencie to kość będzie stymulowana przez implant, co skutkuje lepszym zagęszczeniem się kości i jej regeneracją. Same implanty zębów z kością szczęki integrują się około pięć do ośmiu miesięcy, po tym czasie lekarz stomatolog mocuje do implantu porcelanową koronkę, która wygląda i funkcjonuje jak prawdziwy żywy ząb. Zbliżając się ku końcowi pozwolę sobie narzucić nieco większe tempo i powiedzieć wam o możliwości natychmiastowej implementacji zęba. Jak i kiedy się ją stosuje już tłumaczę.

Jest to najszybszy sposób, od razu po usunięciu zęba w kość szczęki wszczepia się tytanową śrubę, w którą dosłownie wrasta kość szczęki. Fachowo mówiąc komórki zwane osteoblastami wchodzą w pory, jakie znajdują się na powierzchni tytanowej protezy. Dzięki takiemu zabiegowi implant zębowy zespala się na stałe z kością i jest dla nas już częścią ciała. Proces takiego wrastania komórka trwa około osiem miesięcy. Tutaj jednak jest mały haczyk. Otóż decyzja nie zależy od oczekiwań czy nastroju pacjenta tylko od jego stanu zdrowia. Nie zawsze powinno stosować się implementację natychmiastową. Na przykład nie wolno tego robić w przypadku stanów zapalnych przyzębia. Dlatego przed zabiegiem obowiązkiem każdego pacjenta, ale też stomatologa jest wykonanie obszernych badań sprawdzających stanu zdrowia pacjenta. Z takimi oto zagadnieniami miałem okazję zetknąć się, podczas kiedy moja siostra poddała się zabiegowi wszczepienia implantów zębów.

Pozwoliłem sobie zapytać ja o takie prywatne odczucia związane z zabiegiem. Stwierdziła, że jedynym, czego tak naprawdę można się obawiać to jedynie cena, cała reszta jak badania i zabieg są do zniesienia a efekt zaskoczy każdego, bo chyba lepiej mieć wszystkie zęby. Mam nadzieję, że mój artykuł pomógł Ci znaleźć odpowiedź na nurtujące Cię pytania, a może dopiero po jego przeczytaniu stwierdziłeś, że pora na wizytę u stomatologa? Sam osobiście poddam się zabiegowi wszczepienie implantów zębów http://www.27th.pl/co-nalezy-wiedziec-przed-wyborem-implantu-zeba/ jednak pierw muszę uporać się z ósemką.

Comments are closed.