Pozycjonowanie stron, czyli co robić, aby piąć się po drabinie rankingu w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie stron, czyli co robić, aby piąć się po drabinie rankingu w wyszukiwarkach

W dzisiejszych czasach większość dziedzin życia opiera się na działaniach w sieci. Bardzo trudno jest się w jakikolwiek sposób wybić, jeżeli nie reklamuje się w Internecie: w social media, poprzez własną stronę czy bloga. Wbrew pozorom jest tam o wiele więcej użytkowników niż tych, którzy siedzą przed telewizorami. Te bowiem odchodzą do lamusa. Jeżeli już ktoś kupuje telewizor, to nie po to, aby podłączać do niego telewizję naziemną, ale Internet i móc oglądać filmy bez reklam, wiadomości oraz innych zbędnych rzeczy, którymi przepełniona jest telewizja.

Dlatego posiadając firmę, znacznie lepszą inwestycją niż w reklamę telewizyjną jest reklama w Internecie. Jest to również tańsza opcja, chociaż z każdym rokiem rosną ceny reklam w social media. Jeśli już inwestujesz pieniądze w rozwój swojej firmy, rób to tak, aby zapewnić sobie przyszłość. Dlatego zdecydowanie lepiej wybierać takie sposoby, które z czasem będą Ci dawać większą ilość klientów.

Opłacona reklama to nie wszystko

Chcesz szybko zdobywać nowych klientów? Więc nie zasypuj ich nadmiarem reklam swojej firmy. Jedyny skutek, jaki to przyniesie, to niechęć na sam widok Twojej działalności. Na pewno nie raz spotkałeś się z irytującymi reklamami, które wylewają się na ekran, kiedy tylko uruchomisz jakąś stronę. Uwierz, że takie działania nie zachęcają i jak tylko ktoś pomyśli o tym, że ma się przedzierać przez wodospad okienek, odechciewa mu się wizyty na takiej stronie.

Jaką więc obrać strategię, aby klienci chętnie zaglądali do Ciebie i dobrze Cię kojarzyli? Odpowiedź jest prosta — załóż bloga. Będzie on nie tylko pozycjonował stronę firmową https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron/, ale również będziesz mógł się dzielić na nim wiedzą, co przedłuży przebywanie użytkowników sieci na Twojej stronie. Obawiasz się, że nie będziesz miał o czym pisać? Jeśli znasz się na tym, co robisz, to w Twojej głowie pojawi się mnóstwo pomysłów na wpisy. Jeżeli sprzedajesz np. Buty online, to prowadź bloga dotyczącego najnowszych trendów w świecie obuwia. Jeśli jesteś grafikiem, opisuj na blogu sposób wykonywania grafik oraz nowe pomysły w dziedzinie rysunku itp. Pomysł zawsze się znajdzie.

Czym jest pozycjonowanie i po to, co mojej stronie?

Zdawałeś sobie sprawę z tego, że z Internetu korzysta w naszym kraju miesięcznie ponad 20 milionów internautów? Jest to potężna liczba, z której część może odwiedzić Twoją stronę czy sklep internetowy. Trzeba jednak wiedzieć, jak zachęcić ludzi, aby kliknęli w twoją witrynę. I tutaj do akcji wchodzi pozycjonowanie stron. Co to takiego i jak może Ci pomóc osiągnąć sukces? Aby Twoja witryna była często odwiedzana, musi być przez innych widoczna. I to właśnie ma na celu pozycjonowanie. Czyli podejmujemy działania, które podnoszą pozycje strony www w wynikach wyszukiwania. Wyszukiwarki mają swoje wytyczne, które podpowiadają, jak zwiększyć taką widoczność.

Zrobić samodzielnie czy powierzyć profesjonalistom?

Pozycjonowanie stron, czyli co robić, aby piąć się po drabinie rankingu w wyszukiwarkachJeśli chcesz obniżyć koszty, to taką stronę możesz wykonać samodzielnie. Nie jest to trudne, pod warunkiem, że wiesz, jak to zrobić. Warto w tym kierunku się nieco wyedukować. Zobacz, co jest najważniejsze w pozycjonowaniu oraz jak zrobić to dobrze. Pamiętaj jednak, że dla kogoś nowego w branży SEO, może to przysporzyć kłopotów, dlatego, jeśli nie czujesz się na siłach, znajdź profesjonalistów, którzy zrobią to lepiej, a wyniki będą znacznie wyższe. Najpierw jednak spójrz, co pomoże Twojej stronie zdobyć popularność.

Im więcej treści, tym lepiej – na to, jak wysoko w rankingu będzie twoja strona, pracują treści, jakie tam umieszczasz. Im jest ich więcej, są bardziej wartościowe, tym większy ruch jest na stronie. Częste dodawanie długich artykułów pomaga podnieść stronę w wyszukiwarce, gdyż więcej uwagi poświęcają nam wtedy roboty indeksujące. Pamiętaj także o słowach kluczowych. Powinny być dobrane do aktualnych wyszukiwań internautów. Nie przesadzaj jednak z nimi, aby treści nie wyglądały sztucznie.

Ruch na stronie www – wszelkie kliknięcia, komentarze, wyszukiwanie w Google Twojej witryny i wszystko, co dzieje się na stronie to ruch różnego pochodzenia. Wszystkie te czynności w dużej mierze wpływają na SEO. Jak taki ruch powstaje? Jeśli często nasza strona jest wyszukiwana lub klikana przez internautów, to tym wyżej w pozycji wyszukiwania się pokazuje. Pamiętaj więc, że im bardziej angażujące i wartościowe treści będziesz pisał, tym więcej ludzi odwiedzi twoją witrynę i stworzy kolejny ruch, który będzie napędzał całą machinę.

Linkowanie zewnętrzne — w tej kwestii należy uważać, aby nie stać się spamerem. O co chodzi? Jeśli linki prowadzące do Twojej strony są z witryn o wyższych pozycjach w rankingach i są bardziej wartościowe z punktu widzenia robotów indeksujących, to wtedy strona automatycznie zdobywa wyższą pozycję. Jeżeli jednak źródłem są strony wątpliwej jakości, a co więcej jest ich przesyt, wtedy zaczyna się już spam. Lepiej zadbać o wyższej jakości linkowanie, ale robić to rzadziej niż linkować bardzo często, ale kiepską jakością.

Social media – media społecznościowe w pozycjonowaniu strony są tak ważne, jak prowadzenie bloga. Konto na Facebooku i Instagramie napędza ogromny ruch na stronie. To właśnie stamtąd najczęściej wchodzą internauci. Jednak założenie konta firmowego to nie wszystko. Trzeba także pomyśleć o reklamie i dobrze ją ukierunkować, aby odniosła zamierzony skutek. Należy pamiętać także o tym, aby często odzywać się na swoim profilu, aby zachęcać ludzi o klikania, polubienia strony czy zostawienia komentarza.

Comments are closed.