Optymalne parametry folii ochronnej

Optymalne parametry folii ochronnej

Chcąc skutecznie zabezpieczyć wyświetlacz swojego telefonu przed uszkodzeniem, warto zainwestować w dodatkowe akcesoria, które go chronią. Folie ochronne na telefon spełnią tu swoją rolę, jednak trzeba wiedzieć jak ją wybrać i dopasować do konkretnego modelu, a także trybu użytkowania telefonu. Jako że na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju folii, to warto wcześniej dokładnie zapoznać się z parametrami każdego z produktów. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Czy opłaca się założyć folię ochronną na telefon?

Folie ochronne na telefon są rozwiązaniem pośrednim pomiędzy pozostawieniem wyświetlacza samemu sobie, a założeniem na niego dodatkowego szkła hartowanego lub zakupu etui. Z tych wszystkich rozwiązań folia ochronna zdaje się być najmniej problematycznym rozwiązaniem, z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim jest relatywnie tania i nie wymaga większych inwestycji. Nawet folia renomowanego producenta to koszt, które jest zaledwie ułamkiem ceny całego telefonu, a nawet samego wyświetlacza. Jest to niewątpliwa zaleta, gdyż ewentualne założenie szkła hartowanego, wymaga już zdecydowanie więcej pieniędzy, a także udania się do wykwalifikowanego punktu, w którym takie modyfikacje są profesjonalnie przeprowadzane. Folie ochronne na telefon nie dość, że są relatywnie tanie, to jeszcze ich założenie przeważnie jest bardzo proste i każdy może sobie z tym poradzić we własnym zakresie. Oznacza to, że nie trzeba udawać się do specjalistycznego punktu, a wystarczy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi oraz schematem, mówiącym o tym, jak założyć taką folię.

Czy folia ochronna na telefon może skutecznie ochronić wyświetlacz?

folia ochronna na telefon

Folie ochronne na telefon są produkowane w taki sposób, by skutecznie chronić szybkę wyświetlacza, jednak jednocześnie nie mogą one być zbyt grube, gdyż oznaczałoby to, że mogą negatywnie wpłynąć na codzienne użytkowanie telefonu. Folie są produktami dedykowanymi przede wszystkim do ochrony wyświetlacza przed delikatnymi zarysowaniami, obcierkami i przypadkowymi, powierzchownymi uszkodzeniami mechanicznymi. Oznacza to, że nie koniecznie będą w stanie ochronić telefon przed upadkiem z dużej wysokości, albo przed bezpośrednim uderzeniem, gdyż nie taka jest ich rola.

Jak parametry folii wpływają na użytkowanie telefonu?

Z założenia wysokiej jakości folia ochronna na telefon nie powinna znacząco wpływać na komfort jego użytkowania, jednak nie zawsze tak musi być w stu procentach. Jest to bowiem zależne od co najmniej kilku czynników, takich jak grubość folii, surowce, z których została wykonana, poziom przezroczystości czy odpowiedni sposób założenia. Tym co najbardziej wpływa na wygląd wyświetlacza po założeniu na niego folii ochronnej, jest jej grubość. To od niej zależy w dużej mierze odporność mechaniczna folii, co oznacza, że warto na to zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Na rynku istnieją folie o różnych grubościach, które również zostały wyprodukowane w nieco innej technologii. Wpływa to nie tylko na samą wytrzymałość, ale także na przezroczystość produktu.

Czy przez folię ochronną na telefon dobrze widać wyświetlacz?

Nie każda folia będzie idealnie przezroczysta. Im grubsza folia, tym bardziej będzie ona załamywać światło i sprawiać, że obraz widziany przez folię będzie nieco się różnił od oryginalnego i nie będzie tak czysty. Takie folie są jednak lepszym zabezpieczeniem wyświetlacza i lepiej chronią go przed powstawaniem rys. Warto wspomnieć, że utrata jakości obrazu nie jest bardzo istotna i nie wpływa ona znacznie na komfort codziennego użytkowania telefonu, zwłaszcza w kontekście wykonywania rozmów telefonicznych lub obsługi Internetu. Dopiero podczas oglądania filmów staje się to delikatnie widoczne. Najcieńsze folie, których również nie brakuje, nie wykazują większych właściwości załamywania obrazu i w większości przypadków widać przez nie tak samo dobrze, jak przed założeniem zabezpieczenia.  Na wytrzymałość folii wpływają jednak również surowce, z których została ona wykonana, a także sam proces produkcji. Folie ochronne na telefon renomowanych producentów potrafią być nie tylko bardzo wytrzymałe, ale także bardzo cienkie, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na komfort widzenia obrazu.

Największym problemem od strony praktycznej może być niewłaściwe założenie folii, które sprawi, że pod jej powierzchnią zaczną pojawiać się przebicia powietrza, które objawiają się wychodzeniem bąbli. Skutecznie utrudniają one użytkowanie aparatu i są bardzo istotnym problemem, który powoduje, że przeważnie trzeba zerwać folię ochronną na telefon i ewentualnie nakleić nową. Zmiana folii nie powoduje uszkodzenia wyświetlacza, więc nie jest to dużym problemem, a biorąc pod uwagę, że koszt takiej folii nie jest zbyt wygórowany, nie jest to także duża strata. Jednocześnie warto zaznaczyć, że takie problemy nie powinny dotyczyć przypadków, w których folia została założona tak, jak przewidział to producent.

Comments are closed.