Sardynia – raj na ziemi

Sardynia – raj na ziemi

Wybierając cel swoich zagranicznych wyjazdów, można trafić na mnóstwo ofert od biur podróży. Firmy te prześcigają się w kuszeniu podróżników tanimi noclegami czy wczasami all-inclusive. Można to wszystko oglądać i stracić głowę od nadmiaru ofert. Wybór biura podróży to jednak najczęściej efekt prostych kalkulacji. Czasem to wybór miejsca, do którego się wybierzemy na najbliższy urlop, może być najtrudniejszy. Jednak są miejsca, których trudno nie zauważyć na turystycznej mapie świata. Wakacje na Sardynii, w Grecji czy na Malcie to dla wielu ludzi obowiązkowe punkty, które należy odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Sardynia to włoska wyspa na Morzu Śródziemnym. Jej klimat jest gorący i przyjazny, na ogół nie pada deszcz, a przez 3/4 roku temperatury sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu, włącznie z wylegiwaniem się na plaży. Skoro już o plażach mowa, trzeba powiedzieć, że są one uznawane za jedne z najpiękniejszych w Europie. Piękne, piaszczyste brzegi i lazurową wodę znajdziemy po każdej stronie wyspy. Gdzieniegdzie na linii brzegowej napotkać można klify i skały, ale pomiędzy nimi zawsze znajdzie się zaciszny kawałek piasku tylko dla nas. Plaże nie zawsze są zatłoczone – w zimie Sardynia jest raczej opuszczona przez turystów i można tam zażyć spokoju, w ciszy i samotności patrząc na morze. Latem zaczyna się nalot gości spragnionych relaksu na piachu, ale mimo to można znaleźć cichsze i spokojne miejsca, właśnie pomiędzy skupiskami skał i klifami. Wybierając wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/blog/ należy więc przemyśleć, w jakiej porze roku chcemy się tam wybrać.

Drugą ważną sprawą jest kwestia zakwaterowania na tej rajskiej wyspie. Zasada jest prosta – im dalej od morza, tym taniej. Z drugiej strony, właśnie morze dla wielu osób jest najbardziej kuszącym elementem Sardynii, więc będą przebierać w ofertach hoteli położonych blisko niego, starając się znaleźć jak najlepszą propozycję. Im wcześniej zarezerwujemy miejsce w hotelu, tym mniej będzie nas ono kosztować. Oferty first i last minute są z reguły bardzo korzystne.

Jeśli chodzi o sposoby spędzania czasu na tej bajkowej wyspie, mamy w czym wybierać. Miłośnicy ruchu i aktywnego wypoczynku mogą korzystać z bogatego zaplecza wypożyczalni sprzętu turystycznego, takiego jak rowery, sprzęt do nurkowania, narty wodne, a także jachty, deski windsurfingowe. Można zakupić rejs wędkarski i złowić egzotyczną rybę, której wspomnienie zostanie z nami na całe życie. Można wspinać się po górach, których na Sardynii nie brakuje. Można chodzić po szlakach turystycznych. Mimo tylu opcji aktywnego wypoczynku, wakacje na Sardynii większości ludzi kojarzą się z wylegiwaniem się na rajskiej plaży. Jest to bardzo przyjemne, ale dla niektórych może się okazać zbyt monotonne, dlatego mogą wybrać co innego.

Nie zapominajmy, że Sardynia to także zakątek o bardzo bogatej historii, której najbujniejszy okres przypadał na czasy Imperium Rzymskiego. Z tamtego okresu zachowało się wiele zabytków i ruin, dlatego warto choć na jeden dzień zamienić się w miłośnika historii antycznej i zachwycić się ówczesną sztuką i architekturą. Zwiedzanie małych, klimatycznych miasteczek także może okazać się ciekawym przeżyciem. Ciasne brukowane uliczki i wysokie kamienice to gotowe tło dla romantycznych spacerów i miłosnych wyznań, dlatego wyjazd na Sardynię można śmiało polecić zakochanym parom. Niemniej jednak także samotni podróżnicy i rodziny z gromadką dzieci odnajdą tu atrakcje dla siebie.

Jak każde miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, wyspa kusi straganami pełnymi pamiątek, dlatego trzeba się strzec, aby wakacje na Sardynii nie zakończyły się źle dla naszego portfela. Wśród tylu barw, smaków i zapachów łatwo stracić głowę i kupować pamiątki bez opamiętania. Drogie są zwłaszcza lokalne wyroby rękodzielnicze, ale one przynajmniej są zwykle warte swojej ceny. Jeśli chodzi o ceny na tej wyspie, uważa się ją za raczej drogą, z zaznaczeniem, że jest warta każdych pieniędzy z powodu swoich rozlicznych zalet. Rzeczywiście, trudno Sardynii zarzucić, że w jakiejś dziedzinie jest przeciętna.

Mieszkańcy tej wyspy uchodzą w świecie za niezwykle gościnnych i przyjaznych. Żyją wesoło i spokojnie, cieszą się tym, co mają i cechuje ich dobre zdrowie oraz długowieczność. Wygląda na to, że żyjąc w tak pięknym miejscu, aż żal umierać i je opuścić. A w otoczeniu takiej ilości wspaniałych widoków człowiek sam pięknieje i staje się łagodny niczym śródziemnomorski klimat. Mamy więc już kolejny powód, by odwiedzić to cudowne miejsce. Aby wakacje na Sardynii https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/ udały się w stu procentach, należy przygotować się do nich logistycznie. Trzeba pamiętać o wymianie waluty oraz o spakowaniu niezbędnych rzeczy. Żeby o niczym nie zapomnieć, dobrze jest o wiele wcześniej przygotować sobie listę i na bieżąco ją kontrolować. Zapomnienie aparatu fotograficznego lub bielizny to dość kiepski scenariusz na wakacje życia. Mając na uwadze gorący klimat tej wyspy, warto zabrać odpowiednio dobraną odzież i kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Obowiązkowo trzeba wziąć coś na głowę oraz porządne buty.

Polecamy:

Comments are closed.