Domy szkieletowe w lesie

Domy szkieletowe w lesie

Niezwykle modne dzisiaj domy szkieletowe aranżować i urządzać można w zróżnicowanych okolicznościach przyrody. Co byście powiedzieli na przestronny i niezwykle wygodny dom szkieletowy w lesie? Czy wyobrażacie sobie gustowny i wdzięcznie zaprojektowany budynek z kilkoma okienkami, w których zawsze widać palące się światło nawet wtedy, gdy na zewnątrz hula wiatr, a na ziemię spadają rzęsiste krople deszczu? Chęć odcięcia się od hałasu świata, wielkomiejskiego zamieszania i toksycznego powietrza sprawia, że coraz więcej ludzi traktuje domy szkieletowe jako sposób na rozpoczęcie zupełnie nowego rozdziału w życiu. Mieszkając choćby w małym domku położonym na skraju lasu, możemy dojść do ładu ze swoimi własnymi emocjami, wyciszyć się, zrelaksować, wszystkie problemy przemyśleć od nowa, nie poddając się natłokowi zawodowych spraw, które skutecznie potrafią zepsuć i zdrowy sen, i pozytywne nastawienie do życia. Psychologowie wręcz zalecają mieszkanie w lesie jako zbawienny sposób na poprawę zdrowia i fizycznego, i psychicznego. Co zrobić, gdy nie każdego stać na nowy dom w lesie?

Domy szkieletowe – tanie i funkcjonalne

Zaletą domów szkieletowych jest przede wszystkim nieinwazyjność architektoniczna. Co to oznacza? W praktyce pomysł na domy szkieletowe https://domyhbe.pl/pl/napisali-o-nas/system-hbe-w-polsce prezentuje się tak, że do ich budowy nie używa się w ogóle materiałów typowo budowlanych, a więc cementów, zapraw, pustaków, cegieł. Wszystkie te artykuły budowlane, jako pojedyncze sztuki są tanie, ale jako surowce do stworzenia domu od podstaw wiążą się już ze znacznie większymi kosztami. Do zbudowania okazałego domu potrzeba kilkadziesiąt tysięcy cegieł, a przecież z pięciu pustaków domu nie zbudujemy. Do tego jeszcze mało ekologiczna produkcja murarskich materiałów sprawia, że dom murowany, mimo że jest konstrukcją najtrwalszą z możliwych, niekoniecznie w dzisiejszych czasach może stanowić obiekt marzeń każdego człowieka, aby mieszkać na swoim i według swoich własnych zasad. Wymurowanie domu od podstaw wymaga kopania głębokich fundamentów. W przypadku domów szkieletowych tworzenie podziemnej podstawy budowy nie jest potrzebne. Oszczędza się czas, i koszty. A to dopiero początek. 

Dom na zaciszu

Mieszkanie w lesie, w postaci domu szkieletowego może być naprawdę pięknie urządzone. Profesjonalnie wykonane domy szkieletowe mogą być niepozornymi na pierwszy rzut oka budynkami. Przy umiejętnej realizacji projektu stają się miejscami magicznymi, gdzie wiele można zmieścić, urządzić, przemeblować. Zaczynając od maleńkiego domku szkieletowego, możemy rozbudowywać się z czasem, powoli, ale konsekwentnie. Przecież nikt nie powiedział, że jeśli decydujesz się na dom, to koniecznie musi być okazały i tak duży, żeby wszyscy widzieli go z drugiego końca lasu. Nie, nie o to chodzi. Nam ma być w pierwszej kolejności wygodnie. Fajnie będzie, gdy dom będzie przyciągał uwagę, ale też bez przesady. Prowadzić może do niego niewielki, drewniany ganek w oszklonej formie. Szkło nie jest tutaj przypadkiem. W letnie wieczory, gdy na ganku będziemy chcieli napić się wina, chronić nas będzie przed wszędobylskimi komarami, których w lasach i ogrodach jest całe mnóstwo. 

Projekty domów szkieletowych

Mogą być bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od tego, kto tak naprawdę ubiega się o stworzenie tego rodzaju lokum. Domek dla singla chcącego mieszkać w lesie, jedynie w towarzystwie swojego kota będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż domek rodziny z dwojgiem dzieci, gdzie obmyślono, że każdy członek powinien mieć własny pokój i koniecznie powinny znaleźć się dwie łazienki. Firmy budujące domy szkieletowe https://domyhbe.pl/pl/budowa-domow-drewnianych-kujawsko-pomorskie na zamówienie, tak naprawdę w kwestii życzeń swoich klientów przygotowani są na wszystko, mało rzeczy jest w stanie ich zaskoczyć. Drewniany dom to nie wszystko. Można jeszcze pomyśleć o obiektach do niego przylegających, choćby schowkach na narzędzia i urządzenia do pielęgnacji działki, a także ewentualny, drewniany garaż na pojazdy, jakimi każdego dnia jeździmy do pracy czy w celu spełniania obowiązków rodzicielskich, załatwiania spraw dużych i małych. 

Obejścia wokół domu

Nasza działka w chwili postawienia domu i przeprowadzenia się do niego, automatycznie staje się naszym podwórkiem. Człowiek ma wiele cech zwierzęcych i po prostu musi znaczyć swój teren. Metodą na zaznaczenie swojego terenu jest więc stworzenie ogrodzenia. Systemy unikalnych ogrodzeń dołączone są już do projektów na domy szkieletowe https://domyhbe.pl/pl/zdjecia-z-produkcji. Pokrywają się kolorystycznie i konstrukcyjnie z wyglądem domów, dzięki czemu  patrząc na efekt finalny, mamy wrażenie totalnej spójności i wysokiego poziomu estetycznego. Jeśli w elementach scalających poszczególne części drewniane z domków istnieją szczegóły metalowe – nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ogrodzeniu podwórka także zastosować metalowe akcenty. Dyskretne oświetlenie naszego domku szkieletowego na zewnątrz sprawi, że znajomi, rodzina i przyjaciele nie będą mieli większych problemów z tym, jak do nas dojechać.

Comments are closed.