Co warto wiedzieć przed zabiegiem transplantacji włosów?

Co warto wiedzieć przed zabiegiem transplantacji włosów?

O zabiegu, jakim jest przeszczep włosów myśli wiele osób. Część utraciła je w wyniku nadmiernego wypadania, co w konsekwencji doprowadziło do łysienia, natomiast część przez odbyte choroby czy wypadki. Jak się jednak okazuje, transplantacja włosów to nie tylko przywrócenie bujnej czupryny na głowie. To również pomoc w odzyskaniu pewności siebie i pozbyciu się kompleksów. Zanim jednak podejmiemy decyzję o skorzystaniu z tego typu udogodnienia, powinniśmy zdobyć wszelkie niezbędne informacje na temat zabiegu oraz odpowiedzialności, jaka na nas ciąży kiedy już do niego przystąpimy. 

Jakie są powody wypadania włosów?

Mówiąc o wypadaniu włosów zwanym również łysieniem, może dojść do niego na kilka sposób. Pierwszy, to przejściowe zaburzenia występujące w organizmie na skutek stresu, nieprawidłowej diety, niewłaściwej pielęgnacji włosów czy stosowania silnych antybiotyków. W przypadku mężczyzn, za łysienie odpowiedzialne są hormony, czyli dobrze wszystkim znany testosteron. Pod wpływem enzymów, zmienia się on na dihydrotestosteron, który wykazuje niszczące działanie na mieszki włosowe. Co ważne, mieszki znajdujące się na potylicy nie reagują na wyżej wspomniany, dlatego też przeszczep włosów https://holisticclinic.pl/oferta/przeszczep-wlosow-metoda-fue może być wykonany przy ich użyciu. Jak się okazuje, kobiety także mogą tracić włosy na skutek męskiego hormonu i posiada to fachową nazwę – łysienie androgenowe. W przypadku pań, łysienie na tle niedoboru estrogenów przebiega zupełnie inaczej niż u panów i objawia się to silnie przerzedzonymi włosami na czubku głowy oraz w okolicy czoła. W tym wypadku przeszczep włosów polega na ich zagęszczaniu.

Jak przebiega zabieg transplantacji włosów?

Przeszczep włosów powinien rozpocząć się od ustalenia z lekarzem, jak będzie przebiegała nowa linia włosów. Sam zabieg transplantacji trwa od około 1,5 godziny do nawet 3 godzin, a jego czas uzależniony jest między innymi od techniki jaka zostanie zastosowana, rozmiaru łysiny, liczby oraz gęstości rozmieszczenia implantów, a także wieku pacjenta. Przed zabiegiem podaje się pacjentowi znieczulenie miejscowe. Co ważne, zanim dojdzie do transplantacji włosów, lekarz powinien skierować pacjenta na podstawowe badania krwi oraz moczu. Dopiero po ich wykonaniu i na podstawie wyników możliwy jest przeszczep włosów. Dobrą informacją dla osób, które będą poddawane wyżej wspomniane jest to, że bezpośrednio po transplantacji mogą one wrócić do domu.

Jakie są techniki przeszczepiania włosów?

Do wyboru są tak naprawdę trzy techniki. Pierwsza z nich polega na wszczepianiu mikroimplantów w uprzednio przygotowane do tego kanaliki. Ich średnica mierzy 0,6mm – 0,9mm, a odległości pomiędzy nimi powinny wynosić 1mm. Pozwala to na uzyskanie optymalnej gęstości, a także daje możliwość szybkiego gojenia się. Następna technika przeszczepiania włosów to mikronakłucia i wykonuje się je pod odpowiednim kątem, aby móc uzyskać naturalny wygląd. Trzecia technika stosowana podczas zabiegu jakim jest przeszczep włosów to SmartGraft. Transplantację wykonuje się przy użyciu odpowiedniego urządzenia, które nie pozostawia ran na głowie, a tym samym również nie występuje ryzyko blizn. Ponadto, znacznie skraca czas trwania zabiegu.

Jakie objawy mogą występować po zabiegu przeszczepiania włosów?

W pierwszym tygodniu po wykonaniu zabiegu jakim jest przeszczep włosów, może wystąpić na głowie obrzęk oraz zasinienia, a ponadto pojawić się ból. Lekarze oczywiście mając tego świadomość, przepisują pacjentom odpowiednie antybiotyki i leki przeciwbólowe, które mają uśmierzyć ból i przyspieszyć proces gojenia ran. Po upływie tego czasu, wszelkiego rodzaju dolegliwości powinny ustąpić. Gdyby jednak tak się nie stało, warto udać się na konsultację do lekarza https://holisticclinic.pl/kontakt/. Co istotne, po około dwóch tygodniach od przeszczepu, przeszczepione mieszki włosowe wypadną, a dopiero po około trzech miesiącach w miejscu łysiny zaczną pojawiać się włosy. W związku z tym należy wykazać się cierpliwością.

Jakich zasad należy się trzymać po przeszczepie włosów?

Po transplantacji włosów należy zachować szczególną ostrożność i odpowiednio dbać o skórę głowy. W związku z tym pamiętajmy, aby do momentu zagojenia się ran na głowie nie uprawiać intensywnych aktywności fizycznych, unikać wizyt na basenie oraz w saunie, a także nie wystawiać głowy na nadmierne promieniowanie słoneczne.

Czy każdy może poddać się zabiegowi przeszczepiania włosów?

Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są przewlekłe choroby takie jak: czynne nowotwory, zaawansowana cukrzyca oraz choroby związane z układem krążenia. Zabiegowi nie mogą być poddawane także osoby, które borykają się ze stanem zapalnym głowy. Ponadto pacjenci cierpiący na ostatni stopień łysienia oraz łysienie plackowate, także nie kwalifikują się do transplantacji. W przypadku kobiet, czerwonym światłem do wykonania zabiegu są poważne zaburzenia hormonalne. W związku z powyższym niezwykle ważnym jest, aby trafić w przysłowiowe ręce wykwalifikowanego specjalisty, który dokona dokładnego rozpoznania i poinformuje pacjenta, czy w jego przypadku może być wykonywana transplantacja włosów.

Comments are closed.