Wypożyczalnia aut – klienta a biznes

Wypożyczalnia aut – klienta a biznes

Wypożyczalnia samochodów http://automaks.pl/ to dla niektórych ludzi nadal dziwne zaklęcie, które w żadnym stopniu nie kojarzy się z biznesem. Czemu tak jest? Otóż wiele osób nie wyobraża sobie żeby pożyczyć komuś samochód i jak niby mielibyśmy na tym zarabiać? Otóż czasem warto zrobić coś niezgodnie ze swoimi przekonaniami i otworzyć taki biznes, ale oczywiście nie będziemy wypożyczać naszego sportowego Passata B5 jeden dziewięć TDI tylko jakieś naprawdę sportowe lub inaczej nazywane luksusowe auta.

Samodzielne podróżowanie od miasta do miasta wymaga czasu i energii, większość osób zamożnych wybiera zamiast tego samolot, a dopiero na miejscu decyduje się na wypożyczenie auta, aby sprawnie poruszać się po mieście i ewentualnie jego okolicy. Dlatego jedyni klienci, do który będziemy starali się uderzyć to ze pewności tacy, którzy mają pieniądze i chcą nam je dać w zmian za usługę, czyli wypożyczenie samochodu. Więc wróćmy do tego, jakie auta będziemy wypożyczać. Skoda, Kia, Hyundai czy VW. Samochody sportowe przekraczają wielokrotnie stawkę dzienną w stosunku do aut klasy ekonomicznej. Tysiąc lub nawet dwa tysiące złotych za jeden dzień.

W przypadku wypożyczalni aut sportowych (luksusowych) występuje bardziej rygorystyczne warunki wynajmu, np. wiek – często minimum to 30, a nawet 40 lat i wieloletnie prawo jazdy. Warunek ten wydaje się być zupełnie naturalnym. Samochody sportowe wymagają sporo umiejętności, a nie chcemy żeby nasz Lamborghini rozbił jakiś smarkacz podczas popisowej jazdy pod klubem nocnym. Teraz nasza oferta lub inaczej zwane warunki wypożyczenia. Możemy być Januszem biznesu i liczyć każdą złotówkę dosłownie od wszystkiego. Na przykład podstawienie auta pod adres – pięć stów, odbiór auta spod adresu – pięć stów, a jeżeli wyczujemy nieprzyjemny zapach w aucie to od razu inkasujemy dwa tysiące. Oczywiście pomimo super zarobku na jednym naiwnym kliencie nie zarobimy dużo, bo będzie ogólnie mało chętnych, dlatego proponuję, aby na przykład cenę podstawienia i odbioru samochodu wliczyć w cenę wynajmu, bo przecież to my ją ustalamy. Troszkę nie fair, ale tak dzisiaj robi się pieniądze. Co więcej część kosztów możemy wrzucić w zeznanie podatkowe i dzięki temu zaoszczędzić kupę pieniędzy, do tego jednak wymagana jest duża wiedza z zakresu księgowości, więc to z nim musimy omówić tego typu zabiegi.

Co jeszcze może zaoferować wypożyczalnia aut swoim klientom?

Całkiem atrakcyjne będzie zaoferowanie niższego kosztu wynajmu samochodu http://automaks.pl/cennik/ z każdym dniem, powiedzmy za to nasze Lamborghini klient zapłaci za pierwszy dzień wynajmu pięć tysięcy złotych, ale już za kolejny tylko cztery i pół, a jeżeli wypożyczy auto na tydzień to za siódmy dzień cena wynajmu spadnie do dwóch tysięcy. Przykładowo, nie wzoruję się tu na żadnej ofercie a to, co pisze ma jedynie charakter tylko i wyłącznie przykładowy. Jeżeli planujemy otworzyć wypożyczalnie samochodów to z pewnością zależy nam także na wysokim standardzie i dobrych stosunkach z klientami. Dlatego powinniśmy wprowadzić pewnego rodzaju bazę danych oraz atrakcyjne oferty gotowe jedynie dla najwierniejszych klientów naszej wypożyczalni samochodów. Dzięki temu będziemy na bieżąco monitorować kondycję naszej firmy i wysokość zarobków, jest to podobne w pewnym sensie do prowadzenia księgowości pełnej, o której już kiedyś pisałem.

Monitorować możemy dzięki temu dosłownie każdy etap działalności i ilości klientów a dzięki spisowi wynajmu aut danym osobom możemy oferować coraz to nowsze i bardziej atrakcyjne oferty dla konkretnego klienta. Na przykład, jeżeli ktoś systematycznie wypożycza u nas auto i robi to minimum raz w miesiącu to zaoferujemy mu, że po roku w ogóle nie płaci za pojedynczy wynajem. Jako przedsiębiorcy tak naprawdę możemy budować oferty dosłownie na  i już wszystkim na przykład na świętach lub w zakresie danej lokalizacji. To jest przykład z jednego biura podróży i już tłumaczę, o co chodzi. Mianowicie, jeżeli wynajmiemy komuś auto i porusza się on jedynie w naszym kraju to oferujemy mu dziesięć procent rabatu, dzięki temu my zaoszczędzimy na odbiorze i dostarczeniu auta oraz możemy być spokojniejsi o części eksploatacyjne samochodu. Zmierzając ku końcowi chciałbym zaprezentować ofertę jednego z zagraniczny wypożyczalni samochodów, która oferuje nawet w zestawie kierowcę. Tak zgadza się dobrze napisałem w ofercie wynajmu Mercedesa S klasy dostajemy także doświadczonego kierowcę, który jest do naszej dyspozycji przez okrągłe dwadzieścia cztery godziny i osobiście umawiamy się zanim, (jako klienci), kiedy i gdzie ma się stawić. Jest to pewnego rodzaju promocja i jak dla mnie mała fanaberia, ponieważ takie auto wypożyczać powinniśmy sami, ponieważ daje nam to dużo przyjemności z jazdy, chociaż niektórzy wolą jeździć, jako pasażer. To spostrzeżenie powinno być już ostatnim w tym artykule, ponieważ jako przedsiębiorcy musimy pamiętać, że każdy jest inny i nasza oferta powinna pasować do każdego. Brzmi to jak paradoks jednak, kiedy bardziej się nad tym zastanowić to wcale nie. Dziękuje Ci za czas i atencje poświęcone temu artykułowi.

Comments are closed.