Kuchnia Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx) – sprawdzona polska jakość kuchenek

Kuchenek Amica nie trzeba nikomu przedstawiać. Sprawdzona jakość polskich, produkowanych pod Poznaniem kuchenek już od pokoleń towarzyszy polskim rodzinom. Praktyczne, funkcjonalne kuchenki Amica cechuje także estetyczny design i precyzyjne wykonanie, dzięki czemu zdobyły one uznanie na całym świecie. Jednym z najnowszych i najbardziej popularnych modeli jest kuchnia Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx), bestsellerowa kuchenka gazowa z elektrycznym piekarnikiem. Kuchenka jest przy tym bardzo estetyczna, w barwie stalowej (inox), z czarnymi elementami. Design urządzenia łączy w sobie nowoczesność z klasyczną elegancją.

Funkcjonalna kuchenka o dużych wymiarach

Kuchenkę Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx) cechują stosunkowo duże wymiary (szerokość 500 mm), przez co nadaje się ona przede wszystkim dla dużych rodzin i do większych kuchni. Duże rozmiary zapewniają zarazem znaczną moc, a przez to optymalne zużycie energii i szybkość nagrzewania się piekarnika. Kuchenka gazowo-elektryczna to optymalne rozwiązanie dla wszystkich, dla których ważna jest oszczędność. Duża moc kuchenki to wbrew pozorom także przyjazność dla środowiska naturalnego. Warto przy tym pamiętać, że gaz jest bardziej ekologiczny, niż prąd elektryczny. Ze względu na jej duże rozmiary, w kuchence znalazło się miejsce także na obszerną szufladę na prowadnicach rolkowych, która stanowi wygodną przestrzeń na przechowywanie akcesoriów do pieczenia i gotowania.

Piekarnik, który szybko się nagrzewa

Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx) to kuchenka o bardzo dużej mocy. Została ona wyposażona w specjalną funkcję piekarnika, która umożliwia jego nagrzanie w ciągu czterech minut. Oznacza to nie tylko dużą oszczędność czasu, ale też możliwość zastosowania nowych technik kulinarnych. Należy do nich np. wypiek szczególnie lekkich i puszystych ciast francuskich, które potrzebują szczególnie szybkiego pieczenia. Szybkie nagrzanie piekarnika zapewniają cztery źródła energii: górna i dolna grzałka, wentylator i wzmocniony grill. Termoobieg i grzałka pierścieniowa zapewniają przy tym równomierne rozchodzenie się ciepła w piekarniku, co ma duże znaczenie także dla przygotowywania potraw. Komora piekarnika jest przy tym bardzo pojemna, co umożliwia jednoczesne przygotowanie wielu dań.

Kuchenka bezpieczna dla wszystkich domowników

Kuchnia Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx) - sprawdzona polska jakość kuchenekPiekarnik w kuchence Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx) jest przy tym bardzo bezpieczny – także dla dzieci i osób z niepełnosprawnością ruchową. Trójwarstwowa szyba piekarnika nie nagrzewa się, jego zewnętrzna warstwa zawsze pozostaje chłodna. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo wszystkim domownikom oraz zwierzętom.

Wiele zabezpieczeń posiadają także gazowe palniki kuchenki, dzięki czemu jest ona szczególnie korzystnym wyborem dla dużych rodzin z dziećmi. Pierwszym poziomem zabezpieczeń jest lakierowana nakrywa, która ułatwia również utrzymanie kuchenki w czystości. Zabezpieczenie przeciw wypływowi gazu uniemożliwia przypadkowe wycieki paliwa kuchenki – także wtedy, kiedy płomień zostanie wyłączony przypadkowo. Kuchenkę Amica wyposażono w zawór automatyczny, który w takich sytuacjach odcina dopływ gazu. Ochrona przeciwwypływowa palników działa również wtedy, gdy zostaną one przypadkowo zalane wodą lub innym gotującym się płynem.

Łatwe czyszczenie piekarnika

Piekarnik kuchenki Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx) wyłożony jest gładką emalią w systemie EasyClean. Wyposażony jest również w ciekawy system czyszczenia parowego, który zmiękcza nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia, w tym także przypalony tłuszcz. Oznacza to, że wnętrze piekarnika można myć bez zastosowania środków chemicznych. Oczywiście przestaje być konieczne także męczące, długotrwałe szorowanie piekarnia. Nawet bardzo zabrudzony piekarnik można umyć w kilka minut, bez stosowania szkodliwych dla środowiska naturalnego detergentów.

Wygodne pokrętła i zapalacze gazu

Zapalanie gazu w kuchence Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx) jest wygodne. Nie trzeba używać zapałek, wystarczy naciśnięcie znajdującego się w pokrętle zapalacza elektrycznego. Zaopatrzone w kontrolne diody LED wyświetlacze pozwalają na łatwe sprawdzanie czasu pieczenia potraw. Prócz standardowych pokręteł, kuchenka wyposażona jest również w zegar i timer. Sterowanie kuchenki to łączony system elektroniczny i mechaniczny. W odróżnieniu od tradycyjnych kuchenek gazowych dawnego typu, kuchnia  Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx)  wyposażona jest w precyzyjne elektroniczne wyświetlacze.

Kuchenka dla mistrza kuchni

Piekarnik może pracować aż w ośmiu trybach, do których należą nie tylko pieczenie, ale także rozmrażanie potraw i grillowanie. Potrawy rozmrażane w przystosowanym do tego piekarniku nie tracą struktury i smaku. Kuchenka Amica 57GEH2.33HZpTa(Xx) jest więc doskonałym wyborem nie tylko dla dużych rodzin, ale dla wszystkich, którzy gotują dużo i chętnie. To doskonały wybór dla miłośników i znawców sztuki kulinarnej – kuchenka, która umożliwia zastosowanie wielu technik gotowania i pieczenia. Warto pamiętać przy tym, że potrawy gotowane na gazie powszechnie uważa się za smaczniejsze – dotyczy to zwłaszcza wolno gotowanych mięs.