Depilacja laserowa bikini – co ile tygodni?

Depilacja laserowa bikini – co ile tygodni?

Depilacja laserowa bikini – co ile tygodni? Ze względu na skuteczność metody, depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością. Jest przeznaczona dla osób, które borykają się z problemami związanymi z podrażnieniami po tradycyjnych metodach depilacji. Co powinniśmy wiedzieć na temat usuwania nadmiernego owłosienia metodą laserową? Jak często powinniśmy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Dla kogo depilacja laserowa nie jest przeznaczona? W jaki sposób skutecznie przygotować się do zabiegu związanego z depilacją laserową? Jak wygląda proces depilacji laserowej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Usuwanie nadmiernego owłosienia metodą laserową- co powinniśmy wiedzieć?

Zanim zdecydujemy się na zabieg usuwania owłosienia za pomocą metody laserowej, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że uzyskanie gładkiej skóry wymaga pewnego nakładu czasowego. Jest to bezpośrednio związane z tym, że konieczne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu. Okazuje się, że depilacje laserowe wykonuje się w odstępach wynoszących około 4 tygodnie. Na jednym obszarze powinno być około pięciu takich sesji, aby raz na zawsze pozbyć się owłosienia. Co godne podkreślenia- przez dwa tygodnie zarówno przed, jak i po zabiegu nie możemy opalać skóry, w przeciwnym wypadku musimy liczyć się z nieestetycznymi przebarwieniami. Dlatego też zdecydowana większość osób decyduje się na depilację laserową zarówno jesienią, jak i zimą.

Jak często powinniśmy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Skoro wiemy już, z czym musimy liczyć się decydując się na zabieg depilacji laserowej, warto posiąść niezbędną wiedzę na temat zabiegu związanego z depilacją laserową. Jak już wspominaliśmy w poprzedniej części artykułu- konieczne okaże się wykonanie około 5 zabiegów na jednym obszarze skóry.

Dlaczego tak się dzieje? Okazuje się, że laser skupia się przede wszystkim na włosach, które są w fazie wzrostu. Każdy z włosów może rosnąć w nieco innym czasie, dlatego też w innej fazie może się znajdować. To właśnie dlatego wykonanie kilku zabiegów w określonych odstępach czasowych ma tak duże znaczenie. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że bezpiecznie i jednocześnie skutecznie usuniesz owłosienie, to przyjdź do sprawdzonego gabinetu, w którym znaleźć można zarówno wysokiej klasy sprzęt, jak i doświadczoną kadrę specjalistów.

Dla kogo depilacja laserowa nie jest przeznaczona?

Depilacja laserowa bikini - co ile tygodni?
Depilacja laserowa bikini – co ile tygodni?

Pomimo tego, że depilacja laserowa to bezpieczny zabieg i nie niesie ze sobą negatywnych konsekwencji zdrowotnych, to jednak podobnie jak w przypadku każdego innego zabiegu kosmetycznego konieczne okaże się spełnienie kilku podstawowych kryteriów. Dlatego też jednym z przeciwwskazań jest opalona skóra.

Z depilacji laserowej nie mogą również korzystać osoby, które to przyjmują leki światłouczulające mogące wywołać nieprawidłowe reakcje skóry na światło słoneczne i laserowe. Poważnym przeciwwskazaniem jest nowotwór, nawet ten przebyty (chyba, że lekarz opiekun wyrazi zgodę). Z depilacji laserowej powinny zrezygnować osoby, które mają infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe w miejscu, gdzie zabieg jest wykonywane. Na ten zabieg nie warto się decydować w przypadku siwych i rudych włosów, bowiem skuteczność pozostawia wiele do życzenia.

W jaki sposób skutecznie przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Co prawda depilacja laserowa nie jest skomplikowanym zabiegiem, to jednak konieczne okaże się odpowiednie przygotowanie. Co godne podkreślenia- tego typu przygotowania niekiedy trwają nawet miesiąc, dlatego też warto skonsultować się ze specjalistą, który będzie odpowiedzialny za naszą depilację w celu omówienia szczegółów. Przygotowania mogą różnić się w zależności od kondycji zdrowia osoby, koloru włosów, a także od ich jakości.

Przede wszystkim pół roku przed zabiegiem zrezygnujmy z doustnej kuracji retinoidami. Należy również zaprzestać depilacji, nawet miesiąc przed planowanym zabiegiem. Dodatkowo trzy tygodnie przed zabiegiem warto zaprzestać stosowania maści z retinoidami. Specjaliści zalecają również zrezygnowanie z opalania kilka tygodni przed. Dodatkowo nie obędzie się bez odstawienia leków światło uwrażliwiających.

W jaki sposób wygląda proces depilacji laserowej?

Wbrew pozorom zabieg depilacji laserowej nie należy do najbardziej skomplikowanych. Przede wszystkim przed zabiegiem zostaniemy poproszeni o wypełnienie dość krótkiej ankiety. Na jej podstawie specjalista będzie w stanie określić ewentualne choroby. Następnie zostaje przeprowadzona próba laserowa, co pozwoli na sprawdzenie, w jaki sposób skóra reaguje na podrażnienia. Lekarz używa lasera, którego światło pochłaniane jest przez tzw. melaninę- znajduje się ona w mieszku włosowym. To właśnie ona odbiera energię, która przekazuje laser. Dzięki temu ulega zniszczeniu, a razem z nią mieszek. Często dzień przed depilacją konieczne jest zgolenie włosów za pośrednictwem maszynki do golenia. Chwilę po zabiegu nakłada się łagodzące preparaty.

Comments are closed.