U kosmetyczki po sześćdziesiątce: jakie zabiegi wybrać?

Ludzka skóra to materiał poddawany nieustannym przemianom. Nie bez znaczenia są dla niej używane kosmetyki, uszkodzenia zewnętrzne, klimat, przebyte choroby i ogólna jakość życia, z odżywianiem się włącznie. Po pewnym czasie uwydatniają się na niej procesy starzenia. Fakt ten to chyba główny powód do tego, żeby na zabiegi kosmetyczne udawały się również panie w bardziej zaawansowanym wieku, w tym te po sześćdziesiątym roku życia.

Przebarwienia u seniorek

Zabiegi kosmetyczne dla seniorek

Niestety zdecydowana większość kobiet prędzej czy później zaczyna się uskarżać na widoczne przebarwienia na skórze. Efekt ten jest powodowany przez ponadnormatywną produkcję melaminy, czyli naszego naturalnego pigmentu. Warto wiedzieć, że przyczyna może leżeć nie tylko w naturze, ale i w preparatach ziołowych oraz lekach, które stosujemy na co dzień. W takim przypadku korzystanie z ogólnodostępnych sposobów, czyli ze środków, jakie możemy znaleźć na półkach drogerii i aptek, to niewystarczająca forma niwelowania nieciekawych przebarwień. Dobrym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnych zabiegów kosmetycznych. Na takie zmiany skórne dobrym pomysłem jest wybranie się na medyczne odmładzanie lub laserowy lifting, stosowany wraz z kremem wybielającym. Cena takich zabiegów jest dość przystępna, zatem większość seniorek będzie mogła sobie pozwolić na taką przyjemność.

Problemy z naczyniami krwionośnymi

Popękane naczynka, to bardzo szeroki problem nie tylko natury estetycznej, ale także (przede wszystkim!) zdrowotnej. Tych zmian skórnych nie należy w żadnym wypadku bagatelizować, najlepszym pomysłem jest wybranie się do dermatologa. Niedogodności tego rodzaju możemy najczęściej zaobserwować w obrębie twarzy, czasem również nóg. Odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne także są w stanie poradzić sobie z tą chorobą. Najczęstszy sposób polega na laserowym zamykaniu naczynek. Laser podgrzewa krew w chorym miejscu, co prowadzi bezpośrednio do jego obkurczenia i zamknięcia. Czasem zabieg ten trzeba powtórzyć, a warto to zrobić, ponieważ brak leczenia może wiązać się z pojawieniem się żylaków, będących źródłem o wiele większych problemów, niż te estetyczne. Cena wizyty pozostaje dość przystępna i znajduje się w zasięgu każdego pacjenta.

Wiotka i sucha skóra

Utrata jędrności i suchość skóry to całkiem naturalne jej zachowanie w określonym wieku. Najczęściej problemy zaczynają być widoczne już po czterdziestce, z tendencją stopniowego nasilania się w późniejszych latach. Po sześćdziesiątym roku życia mamy już do czynienia z bardzo zaawansowanym stadium, którego odmładzanie wymaga nie jednej, lecz kilkunastu wizyt w salonie kosmetycznym. Na wiotką skórę polecanymi działaniami jest skorzystanie z ultradźwięków. To w pełni bezinwazyjna metoda liftingu nie tylko dla twarzy, ale i całego ciała. Można też skorzystać z zabiegów kosmetycznych, wykonywanych przy użyciu fal radiowych.

Dla skóry suchej, będącej bardziej podatną na pęknięcia, podrażnienia i uszkodzenia, przewidziany jest nieco inny komplet działań w studiu urody. Przede wszystkim wykorzystuje się kwas hialuronowy, posiadający właściwości nawilżające i wspomagające elastyczność. Dla odważnych pacjentek przewidziana jest specjalna mezoterapia igłowa. Istnieje też sporo kosmetyków profesjonalnych, które w trakcie przeprowadzania zabiegu mogą w sposób warstwowy wspomóc proces nawilżania skóry, dostając się do wszystkich jej istotnych elementów.

Zmarszczki – odwieczny problem

W pewnym wieku obecność zmarszczek jest niemal nieunikniona, jednak większość pań mając wybór, z chęcią by się ich pozbyła. Warto wiedzieć, że pierwsze niedogodności mogą pojawiać się już po dwudziestym roku życia, dlatego ogromny wpływ na kondycję skóry w latach jej dojrzałości ma to, jak dbamy o nią już w tak młodym wieku. Niestety, zmarszczek nie da się wygładzić bezinwazyjnie w momencie, gdy występują na skórze twarzy w zmasowanej ilości. Dlatego zabiegi kosmetyczne najczęściej wykonywane dla poprawy wizualnej wyglądu pacjentki, to przede wszystkim usuwanie zmarszczek botoksem. Można je również wypełnić odżywczym kwasem hialuronowym, obie te metody warto wykonywać w sposób łączony. Nie jest to działanie trwałe, po pewnym czasie wizytę trzeba będzie powtórzyć, aby uzyskać dobry efekt. Przed skorzystaniem z tego typu zabiegów, warto sprawdzić, czy nie ma się uczulenia na któryś z wykorzystywanych przez kosmetyczkę składników.

Po sześćdziesiątce trzeba zadbać o kondycję swojej skóry, dlatego warto przełamać strach przed wizytą w salonie piękności. Zakres działań tych miejsc jest bardzo szeroki, a wykorzystywane metody najczęściej nie są inwazyjne. Niektóre działania powinny zostać skonsultowane wcześniej z dermatologiem lub pediatrą, który skieruje pacjentkę do odpowiedniego specjalisty. Zabiegi kosmetyczne przeprowadzone w odpowiedni sposób, gwarantują nie tylko lepsze odczucia estetyczne, ale i zdrowotne. Dbanie o siebie również na tej płaszczyźnie, nie powinno być traktowane po macoszemu przez seniorki, o czym warto pamiętać, planując swoje życie na emeryturze.