Ile mogą kosztować tatuaże?

Ile mogą kosztować tatuaże?

Ile mogą kosztować tatuaże? Jak wynika z przeprowadzonych ankiet – aż 8 procent Polaków posiada jakiś tatuaż. Decydują się na niego nie tylko najmłodsi, ale również dorośli, a nawet osoby w starszym wieku. Moda na tatuaże trwa w najlepsze i nie jest już takim tematem tabu jak w przeszłości. Nikt już ich nie kojarzy z kulturą więzienną czy subkulturą punkową. Coraz więcej osób deklaruje też, że zrobiłoby sobie pierwszy tatuaż w najbliższej w przyszłości. Ile właściwie kosztuje taka usługa?

Ile kosztują poszczególne rodzaje tatuaży?

Ceny tatuaży nie zależą jedynie od rodzaju, bo liczy się wiele różnych czynników. Na pewno jednak zapłacimy więcej za wersję stałą w porównaniu z tymczasową. Istnieją specjalne tatuaże z henny, które wytrzymują na skórze około od 2 do 5 tygodni. Są oparte na specjalnym barwniku roślinnym produkowanym z liści oraz pędów. Koszt takiej usługi waha się od 5 do 50 złotych. Tatuaże takie wyglądają jak prawdziwe, dlatego można np. nabrać znajomych, że zrobiliśmy sobie go na stałe.

Studio tatuażu https://www.blogik.edu.pl/ile-kosztuja-kolorowe-tatuaze/ oferuje czasami specjalne naklejane tatuaże, które utrzymują się na skórze około 2 tygodnie. Minusem jest tutaj stały zestaw wzorów, gdzie często nie można wymyślić niczego własnego. Usługa taka kosztuje od 20 do 120 złotych.

Najbardziej znane są oczywiście tatuaże stałe, których cena zależy przede wszystkim od wielkości. Małe wzory kosztują zazwyczaj około 100-300 złotych. Mają one wielkości do mniej więcej 5 centymetrów. Przedział 10-15 centymetrów wysokości wyceniany jest już na 300-600 złotych. Największe wzory zajmujące dużą powierzchnię ciała (około 30 cm) warte są od 600 do nawet 1000 złotych. Jeśli tatuaż ma zajmować większość danej części ciała to 1000 złotych będzie kwotą minimum.

Cena uzależnienia od stopnia skomplikowania

Ile mogą kosztować tatuaże?
Ile mogą kosztować tatuaże?

Przedziały cenowe nie zależą jedynie od wielkości. Dobre studio tatuażu nie zaoferuje jedynie motylka przy lędźwiach czy róży na ramieniu. Ich projekty są dużo bardziej zaawansowane. Sam koszt stworzenia interesującego tematu może być wyceniany 100 złotych. Można stworzyć oczywiście dany wzór samemu, ale tatuażysta już we własnym zakresie wyceni jak ciężko będzie go nanieść na ciało.

Najdroższe bywają tatuaże, które są realistyczne oraz opierają się na wielu szczegółach. Trzeba wtedy użyć bardzo cienkich geometrycznie linii, które wymagają dużej ilości igieł. To właśnie one pokrywają część kosztów pracy tatuażysty. Wiele zależy od jego umiejętności indywidualnych. Trzeba pamiętać, że kolorowe tatuaże są znacznie droższe od czarnych. Niektórzy artyści tworzą tylko barwne projekty, gdzie samo tylko może pochłonąć może kilkanaście odcieni niebieskiego.

Cena w zależności od umiejętności

Dobry tatuażysta z doświadczeniem zawsze będzie wart więcej od początkującego amatora. Cena tatuaży w największym stopniu uzależniona jest od jakości. Wiele tatuażystów opiera się wyłącznie na wiedzy z filmów w Internecie czy przy amatorskim tworzeniu w zeszycie. Najważniejsza jest jednak liczba tatuaży wykonanych na prawdziwej skórze. Tatuażysta mający kilkaset tatuaży na koncie będzie wart kilkaset więcej złotych. Zakłada się, że amator stworzy projekt nawet 4-krotnie tańszy. Dla niektórych może to być okazja z uwagi na mniejsze wymagania i chęć zaoszczędzenia.

Ceny w zależności od porządnego studia tatuażu

Najlepsze studio tatuażu https://www.luckyseven.pl/ w Warszawie powinno opierać się na sprzęcie najwyższej jakości. Dysponuje najlepszymi możliwymi igłami na rynku i zapewnia bardzo higienicznymi warunkami pracy. Muszą się one wiązać z wyższymi cenami. Warto jednak dołożyć odrobinę pieniędzy z uwagi na bezpieczeństwo skóry. Tworzenie tatuażu wiąże się przecież z ingerencją w jej dolnych częściach. Przy nieprawidłowościach trzeba będzie się udać do lekarza i korzystać z leków.

Tylko najlepsi tatuażyści są w stanie robić skomplikowane wzory. Potrzebują jednak do tego np. tabletu projektowego wartego kilka tysięcy złotych. Niezbędne będzie im też kilkanaście rodzajów igieł, które różnią się np. grubością wykonywanych linii. Amator jest w stanie sobie zapewnić co najwyżej kilka. Właśnie dlatego najlepsi fachowcy w swoim fachu pracują w specjalnych studiach tatuażu, a potem zakładają swoje własne.

Studia tatuażu w centrum dużych miast są obciążone zdecydowanie wyższymi kosztami. Nie dziwi zatem, że pobyt w takim kosztuje kilkadziesiąt złotych więcej. Zwykle jest to powiązane jednak z jakością specjalistów, którzy właśnie w takich miejscach chcą pracować. Studio w centrum miasta wiąże się też z wysokimi wymaganiami estetycznymi, dlatego właściciel musi zainwestować duże pieniądze w remonty.

Mniejsze ceny dla par

Tatuażyści w wielu sytuacjach udostępniają klientom rabaty. Należą się one przede wszystkim stałym bywalcom, którzy pokryli już niemal całe ciało. Bardzo modne są też tatuaże dla dwóch osób, które opierają się na tym samym wzorze. Nie dotyczy to jednak jedynie par. Bardzo często na podobnych projektach bazują wieloletni przyjaciele, mama z córką albo najlepsze koleżanki. Mniejsze ceny są kwestią mniejszej ilości druków oraz łatwiejszej pracy tatuażysty, który za drugim razem stworzy praktycznie to samo. Warto czekać na rabaty okresowe, czasami z uwagi na mniejszy ruch np. zimą można zaoszczędzić parę złotych i czekać w mniejszej kolejce.

Comments are closed.