Redekoracja mieszkania

Redekoracja mieszkania

Czy redekoracja mieszkania musi być droga i kłopotliwa? W dzisiejszym tekście udowadniamy, że wcale nie. Poniżej zaprezentujemy wskazówki, dzięki którym w prosty sposób można odmienić wygląd pomieszczenia, bez problematycznych, hałaśliwych remontów czy nadszarpnięcia domowego budżetu. Okazuje się bowiem, że wiele rzeczy, które możemy wykorzystać do stworzenia nowego klimatu albo już mamy, albo możemy kupić za niską cenę.

Zacznij od recyclingu

Ochrona środowiska i recykling to tematy, które są teraz na językach wszystkich. Jeśli zależy nam na tym, aby i wesprzeć starania ludzkości w zmniejszeniu emisji śmieci, i ozdobić mieszkanie, rozejrzyjmy się za przedmiotami, które już posiadamy. Stare skrzynki po winie i owocach w naszych rękach mogą zyskać drugie życie. Wystarczy pomalować je farbą, pokryć lakierem, a następnie ustawić przy ścianie. Tworzone w ten sposób konstrukcje mogą być regałem na książki, stolikiem kawowym albo przydatnymi półkami do eksponowania domowych roślinek.

Bardzo ciekawe efekty można osiągnąć z pozostałości po zakupach meblowych i po remoncie. Dobrze wszystkim znane europalety, po zaimpregnowaniu i związaniu, mogą stać się wytrzymałą ramą pod materac. Kilka europalet położonych jedna na drugiej sprawdzi się też jako stolik do salonu. To rozwiązanie możemy wykorzystać, jeśli poszukujemy mebli na balkon. Niewielkim wysiłkiem z tych drewnianych desek można stworzyć wygodne siedzisko. Na konstrukcji wystarczy umieścić tylko materace lub komfortowe poduchy. Warto wykorzystać również inne odpadki po remoncie, takie jak puszki po farbie, kawałki boazerii, tapet. Z ich pomocą można stworzyć całkiem nowe przestrzenie do przechowywania lub odmienić wygląd doniczek czy np. wnętrz szuflady.

Stwórz własną galerię

Domowe galerie to bardzo modny sposób na stworzenie indywidualnego pomieszczenia. Wystarczy kupić kilka większych ram na zdjęcia i umieścić je na jednej ze ścian. Do środka można włożyć ulubione zdjęcia, grafiki lub… stworzone własnoręcznie prace. Aktualnie trendy zachęcają do eksplorowania motywów roślinnych na wszystkie możliwe sposoby. Ciekawe efekty mogą przynieść też minimalistyczne rysunki, tworzone z pomocą jednej linii (bez odrywania ręki od kartki). Za takie plakaty w profesjonalnych sklepach można zapłacić całkiem sporo, dlatego zachęcamy do samodzielnych eksperymentów. W ten sposób zyskamy pewność, że stworzona przez nas galeria jest jedyna w swoim rodzaju.

Postaw na inne tkaniny, czyli kilka słów o sile tekstyliów

Mowa o innych zasłonach, poszewkach na poduszki, obrusie, narzucie… Te wszystkie elementy, chociaż pozornie nieznaczące, razem tworzą duszę pomieszczenia. Jeśli chcemy zaoszczędzić lub zależy nam po prostu na ochronie środowiska, po materiały możemy udać się do sklepu z używanymi ubraniami. Często można w nich znaleźć stare zasłony, firanki, poszewki, obrusy. Kolejny krok to samodzielne stworzenie z nich pasujących na domowe jaśki poszewek i nakryć (tutaj przyda się jednak maszyna do szycia) lub zlecenie tego zadania krawcowej. Ten wariant pozwala stworzyć naprawdę niespodziewane efekty i to z pomocą używanych tkanin, za które zapłacimy grosze. Zdarza się jednak, że mimo tego całego recyclingu nabierzemy ochoty na jakiś nowy dodatek do mieszkania. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, przed udaniem się do sklepu, sprawdźmy ofertę kuponów promocyjnych online.

Sprawdź koniecznie:

Dlaczego warto korzystać z kuponów promocyjnych online?

Cena dodatków do mieszkania czasem może nas negatywnie zaskoczyć. Z tego powodu kupno używanych gadżetów nierzadko jest zwyczajnie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jeśli zależy nam na zakupach, które zmieszczą się w naszym budżecie, warto polować na różnorodne promocje. Zanim jednak zaczniemy przechadzać się między półkami sklepów wnętrzarskich, odwiedźmy internet. To nie tylko cenne źródło informacji o aktualnych przecenach, ale też ogromna baza kuponów promocyjnych online. Zdarza się, że dotyczą one tylko określonych produktów z oferty. Nierzadko obejmują cały asortyment, ale np. promocja dotyczy tylko pierwszych zakupów. Warto zrobić nieco dłuższy research i znaleźć idealny kupon promocyjny online, który pozwoli nam kupić wymarzony dodatek.

Regularnie odwiedzaj targi staroci

Oprócz kuponów promocyjnych online i innych wspomnianych wyżej pomysłów, nie zapomnijmy o najcenniejszym źródłem jedynych w swoim rodzaju mebli i dodatków. Pchli targ obfituje w moc gadżetów w różnym stylu. Aby znaleźć upragniony przedmiot musimy się uzbroić w cierpliwość – często jedna wizyta w takim miejscu nie wystarczy. Odwiedzanie targów staroci może skłonić nas do podjęcia się nieco większego projektu. Mowa o renowacji starych mebli. To zajęcie wymaga jednak cierpliwości, zdolności manualnych i należy przeznaczyć na nie odpowiednią ilość czasu, jeśli chcemy osiągnąć spektakularny efekt. Na szczęście nie ma konieczności brania na swoje barki bardzo ambitnego projektu. Tchnąć nowe życie w stary przedmiot można również prostymi metodami, polegającymi np. na dodaniu nowych zdobień i zmianie koloru.

Comments are closed.