Kontenery morskie

Kontenery morskie

Coraz większa liczba firm i osób prywatnych poważnie rozważa zakup kontenerów morskich. Cieszą się one dużą popularnością ze względu na ponadprzeciętną trwałość i solidność. Transport za ich pośrednictwem jest znacznie wygodniejszy, szybszy i dokładniejszy, o ile zdecydujemy się na wybór egzemplarzy wysokiej jakości. W jaki sposób zdefiniować kontenery morskie? Jakie rodzaje kontenerów morskich występują? W jaki sposób zbudowane są kontenery morskie? Jak zadbać o kontenery morskie? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników.

W jaki sposób zdefiniować kontenery morskie?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania w tym zakresie, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, czym tak właściwie są kontenery morskie. Otóż jest to jeden z istotniejszych elementów systemu związanego z transportem morskim. W praktyce są to to skrzynie o dużych gabarytach, które przystosowane są do ciągłych podróży na morzu. Posiadają one określone parametry, jednocześnie spełniają wymagania umożliwiające przewożenie wewnątrz różnych towarów, najczęściej tych drobnicowych. Dość charakterystyczna jest ich budowa, o której opowiadamy nieco więcej w dalszej części artykułu. Waga kontenerów morskich jest bardzo duża, w konsekwencji ich otwieranie jest możliwe jedynie w zgodzie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa. Ciekawostką jest to, że drzwi tej konstrukcji możemy otwierać zarówno z podwozia, jak i z ziemi.

Jakie rodzaje kontenerów morskich występują?

kontenery morskie wynajemSkoro wiemy już, czym są kontenery morskie 20 i w jaki sposób możemy je zdefiniować, warto uzyskać nieco więcej informacji na temat tego, jakie ich rodzaje możemy wyróżnić. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się egzemplarze standardowe. Są one najchętniej wybierane ze względu na swoją uniwersalność. Umożliwia to wykorzystanie tych konstrukcji w transporcie zarówno drogowym, jak i drogą morską. Występują w wielu wariantach, dodatkowo bez większych problemów nabędziemy używane wersje. Drugim rodzajem są kontenery izolowane, czyli takie, które pokryte są wełną mineralną, której grubość wynosi około 10 cm. Bez większych problemów okala ściany, sufit i wrota. Wcześniej wspomniana wełna przykryta jest za pomocą płyt MFP – uniemożliwiają one jej kontakt z towarem. Izolacja ta skutecznie chroni przed czynnikami zewnętrznymi, wśród których najczęściej wyróżnia się zimno, ciepło, wiatr i wodę. Kolejnym rodzajem są kontenery “open top”. Jak można wywnioskować po nazwie, tego typu kontenery nie posiadają zamkniętej konstrukcji. W tym przypadku mamy do czynienia z otwartym dachem, który to pokrywany jest specjalną plandeką wyposażoną w linkę z celnym zamknięciem. Chroni ona wnętrze przed wodą i wiatru. Nie w sposób nie wspomnieć o kontenerach specjalnych. Powstały one z myślą o tym, aby magazynować i przewozić te towary, które nie nadają się do pozostałych kontenerów. Wśród nich wyróżnić można wyroby sypkie i takie, które wyróżniają się mało popularnym, niespotykanym gabarytem.

W jaki sposób zbudowane są kontenery morskie?

Kontenery morskie 40hc na pierwszy rzut oka wyglądają jak dużych rozmiarów skrzynie, które wyposażone są w podłogę, ściany, drzwi i dach. Konstrukcja owego kontenera składa się z podstawy i narożnych słupków. Rama opiera się o elementy, które nazywane są dźwigarami poprzecznymi i belkami nośnymi. Głównym zadaniem podłogi jest natomiast przyjmowanie całej masy transportowanego towaru. Zarówno na ściankach, jak i na podłodze umieszcza się specjalistyczne mocowania, które to umożliwiają zabezpieczanie ładunku. Najmocniejszą częścią kontenerów morskich są słupki narożne, które służą chociażby do mocowania, podnoszenia czy też stawiania kontenerów. Drzwi powinny być wodoszczelne i w zdecydowanej większości przypadków zamykane są na specjalne zamki. Kontenery morskie charakteryzują się tym, że są bardzo ciężkie, w konsekwencji otwierane są jedynie ze spełnieniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Jest to gwarancja tego, że nikomu nie przytrafi się krzywda. Można tego dokonać zarówno z poziomu podwozia, jak i z ziemi.

kontenery morskie sprzedaż

Jak zadbać o kontenery morskie?

O ile kontenery morskie cieszą się ogromną popularnością, to powinniśmy o nie odpowiednio dbać, aby jeszcze bardziej przedłużyć ich satysfakcjonującą żywotność, jednocześnie zmaksymalizować bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Kontenery są podatne na działanie różnorodnych czynników, które mogą doprowadzić do uszkodzeń. Dlatego też specjaliści zalecają, aby maksymalny okres użytkowania nie przekraczał 15 lat. Wówczas mamy gwarancję tego, że nasz kontener jest w odpowiedniej kondycji, natomiast znajdujące się wewnątrz przedmioty są przechowywane w sposób prawidłowy. Dodatkowo nie możemy zapominać, że kontenery znajdujące się na morzu często narażone są na działanie wody i wiatru. W połączeniu z metalowymi ściankami może to doprowadzić do korozji. Właśnie z tego powodu kluczowy jest regularny serwis, którego głównym celem jest naprawa i renowacja uszkodzonych kontenerów.

Comments are closed.