Czy warto wynająć autolawetę?

Czy warto wynająć autolawetę?

Czy wynajem autolawety jest opłacalny? Czy nie lepiej po prostu skorzystać z usługi przewozu autolawetą i nie musieć samemu męczyć się z nią? Nie zawsze skorzystanie z usług firmy transportowej lub pomocy drogowej, gdzie dysponują autolawetami, jest dla nas opłacalne. Czasem lepiej samodzielnie taką wynająć i wykorzystać według własnych potrzeb w określonym terminie.

Po co nam wynajęcie autolawety?

Tutaj już wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby, lecz autolaweta może być nam przydatna w naprawdę różnych sytuacjach. Wynajem autolawety Szczecin https://www.readyrent.pl/ jest wielokrotnie rozwiązaniem czasem korzystniejszym, niż skorzystanie z usług jakiejś firmy, ponieważ może to być dla nas po prostu tańsze.

Musimy jednak pamiętać, że nie każdy może pozwolić sobie na wynajęcie autolawety. Istnieją pewne ograniczenia, które są regulowane prawem i przedsiębiorstwo, które będzie nam wypożyczać lawetę, zapewne sprawdzi, czy na pewno możemy się nią poruszać. Jeśli nie chcemy mieć z tym w przyszłości problemów, to najlepiej jest po prostu zdać egzamin B+E, jest to inwestycja, która kiedyś może naprawdę się przydać. Takie prawo jazdy można zrobić w większości szkół jazdy. Jeśli komuś się wydawało, że jazda z autolawetą jest łatwa, to teraz może nieco się przeliczyć. Może i jest łatwa, jednak dla kogoś, kto ma już trochę w tym praktyki. Pierwsze cofanie autolawetą, może skończyć się wielką porażką i nie ma w tym nic dziwnego. Taki zestaw łamie się bardzo łatwo, czego na początku możemy nie opanować, jednak po jakimś czasie na pewno wszystko zacznie wychodzić, ale kurs prawa jazdy na pewno przyspieszy zdobywanie umiejętności.

Wynajem autolawety może być nam przydatny w kilku sytuacjach. Może na początek warto wspomnieć o rozwiązaniu, które staje się w Polsce coraz popularniejsze. Coraz więcej osób, zamiast jeździć po auto do komisów i tam kupować, woli udać się po nie za granicę, do naszych zachodnich sąsiadów. Auto nie zawsze będzie mogło wrócić na kołach, a przecież jakoś to musi się stać, więc najłatwiej jest właśnie załatwić wynajem autolawety i zabrać ją ze sobą. Choć w Polsce komisów nie brakuje, to chyba zaczynamy mieć do nich coraz mniejsze zaufanie. O tym, jak wygląda rynek handlu autami, najlepiej jest się przekonać samodzielnie, na własnej skórze. Udajemy się więc do miejsca, w którym możemy wynająć lawetę, bierzemy ją ze sobą i jedziemy. Tam wybieramy auto dla siebie, bierzemy je na lawetę i jedziemy z powrotem do siebie. Jeśli ktoś policzy sobie, ile go to wyniesie, to nagle może się okazać, że auta kupowane za granicą, po które się jeszcze pojedzie i zapłaci za wynajem lawety, i tak będą tańsze, niż kupowane w komisie, gdzie naliczą sobie do auta jeszcze marżę.

Wynajem autolawety może być także ratunkiem dla niektórych biznesów. Jeśli ktoś prowadzi przedsiębiorstwo, które zajmuje się transportem aut, czy też prowadzi pomoc drogową, to umowa na wynajem autolawety, może być ratunkiem, w przypadku, gdy jedna z posiadanych lawet będzie niesprawna. Takie sytuacje mogą się zdarzyć. Może i nie są popularne, ale lepiej jest być zabezpieczonym, niż potem żałować, że się tego nie zrobiło.

Autolaweta może się nam także przydać, gdy interesujemy się motoryzacją i przykładowo amatorsko chcielibyśmy wziąć udział w jakichś rajdach samochodowych. Takim przygotowanym autem do rajdów, raczej nie powinniśmy jeździć po ulicach, a poza tym szkoda na to marnować przygotowanego do rajdów auta. Jeśli na takie wyjazdy będziemy rzadko się udawać, to także nie opłaca się zakup autolawety, dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu jej wynajem.

Na co zwrócić uwagę przed wynajmem autolawety?

Dla niektórych to będzie zwykła laweta i najchętniej, to po prostu takie osoby wskazałyby palcem, czego potrzebują i od razu to wzięły. Jednak to nie powinno tak wyglądać. Należy sprawdzić stan techniczny tej lawety, ponieważ w razie kontroli, to kierowca odpowiada za jej stan. Nagle przy sprawdzaniu, może się okazać, że laweta posiada duże ogniska rdzy, które osłabiają konstrukcję, posiada łyse opony, czy też nie działają w niej światła. Chyba takie usterki lepiej będzie, jeśli wykryjemy przed podpisaniem umowy o wynajem, niż po.

Wynajęcie autolawety z usterkami może łączyć się także następnie z dodatkowymi kosztami dla nas. Jeśli po oddaniu lawety, przedsiębiorstwo zgłosi się, że powstały na niej uszkodzenia, a my ich wcześniej ich nie wykryliśmy i nie zgłosiliśmy, to nagle możemy być narażeni na obciążenie finansowe. Może to być uszkodzona lampa, opona, czy też konstrukcja i to wszystko wiąże się z większymi lub mniejszymi kosztami, no ale zawsze to jakieś wydatki, które uszczuplą nasz budżet.

Z wynajętą autolawetą musimy postępować bardzo ostrożnie. Dlatego też lepiej jest nie szaleć na drogach i naprawdę uważać, aby nie spowodować żadnych uszkodzeń. Lawety używajmy też tylko do tego, do czego jest przeznaczona i nie próbujmy z nią robić rzeczy, na przykład nie przewoźmy przedmiotów, które będą stanowiły na lawecie zagrożenie.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl

READYrent wynajem busów
Europejska 17
71-069 Szczecin
539 445 566
www.readyrent.pl

 

Comments are closed.