Czy chiptuning jest bezpieczny?

Czy chiptuning jest bezpieczny?

Większość z nas, szczególnie mamy na myśli facetów chciałoby mieć auto z dużą mocą, pozwalające na większe możliwości, szybszą jazdę, bardziej płynne prowadzenie. Nie mając jednak pieniędzy na nowy samochód jednym z rozwiązań, które cieszy się bardzo dużym powodzeniem jest chiptuning w Szczecinie http://dpf-24.szczecin.pl/chiptuning/, a więc elektroniczne podniesienie mocy silnika. Zabieg taki stosowany jest coraz częściej przy różnego rodzaju autach, zarówno tych starszych, jak również i nieco nowszych. Zastanawiając się nad tym, czy jest to bezpieczne dla trwałości podzespołów w naszym samochodzie, odpowiadamy jednogłośnie – TAK.

Mimo bowiem tego, że ingerujemy w pracę silnika, ten ma określoną rezerwę mocy, co sprawia, że podnosząc ją nie działamy negatywnie na pracę samochodu, ale zwiększamy moc i czerpiemy z tego tytułu szereg rosnących korzyści. W przypadku samochodów o przebiegu powyżej 150 000 km znacząco można zauważyć, jaki taki chiptuning wpływa na jakość jazdy. Efekty zauważyć można między innymi w przypadku przyrostu mocy na hamowni, dodatkowych Nm momentu obrotowego, mniejszego zużycia paliwa. Jeśli z kolei chodzi o trwałość silnika, zniszczeniu nie ulegają żadne podzespoły. Sprzęgło, koło dwumasowe czy też reszta część silnika działa bez większego zarzutu, aczkolwiek zdarzyć się może obowiązkowa wymiana, choć związana jest ona z przebiegiem, niż z samą ingerencją w silnik.

Zwolennicy i przeciwnicy chiptuningu

Jak w każdym temacie, tak również i tutaj znajdziemy zarówno zwolenników, jak również i przeciwników tego typu działaniach przy samochodach. Jest to rzecz zrozumiała. Jedni są zdania, że takie zmiany w ogóle nie mają wpływu na dalszą trwałość i żywotność auta, inni z kolei uważają, iż większe obciążenia, niż te fabryczne mają ogromny wpływ na to, jak działają podzespoły i jak długa będzie ich żywotność. Tak naprawdę jednak i druga grupa ma rację, ale w zupełnie innym znaczeniu. Podstawą jest bowiem znaleźć taką osobę, która będzie w stanie wykonać dla nas najwyższą jakość usług, bo od tego tak naprawdę zależy to, co uda nam się otrzymać. Jeśli ktoś robi tego typu zabiegi przy silniku bez większej wiedzy i doświadczenia, prawdą jest, że może podzespoły uszkodzić lub obniżyć ich żywotność. Jeśli z kolei wykonana to osoba znająca się na rzeczy, taka, która wie, co zrobić, by osiągnąć pożądany efekt bez skutków ubocznych, nie będzie miało to wpływu na długość życia danej części silnika. To, co szczególnie ważne przy oferowaniu takich zabiegów to przede wszystkim wcześniejsze sprawdzenie stanu technicznego auta. Chiptuning wykonuje się dopiero na samochodzie sprawnym. Jeśli na przykład są niesprawne wtryskiwacze, zużyta turbosprężarka, nieszczelny dolot, zapchany katalizator lub też usterki związane z przepływomierzem to niezależnie od tego, jak dobrą wykonalibyśmy pracę, taki zabieg nie przyniesie zamierzonych efektów. Najpierw trzeba wyeliminować problemy, a dopiero przystąpić do tej formy tuningu. Polecamy usuwanie dpf w http://dpf-24.szczecin.pl/

Modyfikacje w naszym samochodzie

Czy chiptuning jest bezpieczny?Wybierając chiptuning modyfikować można między innymi dawkę podawanego paliwa, kąt wyprzedzenia zapłonu, maksymalne obroty silnika, czy też ciśnienie doładowania. Wszelkie działania mają na celu zwiększyć moc auta i obniżyć spalanie paliwa. Jeśli jest to wykonane dobrze, takie efekty można właśnie osiągnąć. Podstawą jest wykonanie takich działań, które nie przeciążą jednostki, jak również i pracy podzespołów auta. Trzeba więc oddać swój samochód w dobre ręce, by mieć pewność, że dane działania przyniosą pozytywne efekty, a nie dużo większe problemy i wydatki. Poprzez skalibrowaną aparaturę i pracę na hamowni można w pełni monitorować przyrost mocy, jak również i momentu obrotowego, w ten sposób osiągając to, co było założeniem. Jeśli chodzi o chiptuning wybrać można dwa rozwiązania. Jednym z nich jest power boxy – a więc wpinanie ich w instalację elektryczną auta, bez potrzeby zmiany ustawień fabrycznych. Rozwiązanie takie sprawdza się szczególnie w przypadku aut nowszych, które chcą zwiększyć moc, ale boją się utraty gwarancji. Drugim rozwiązaniem jest ingerencja w ustawienia i nowe oprogramowanie do sterownika silnika.

Lepsza jakość- bezpieczniejsze prowadzenie

Jeśli powierzymy takie prace fachowcom, możemy być pewni, iż uda nam się osiągnąć zamierzone rezultaty, a więc nasze auto będzie miało większą moc, co przenosić będzie się na wiele w tym zakresie korzyści. Więcej mocy, to płynność jazdy, możliwość szybszego wyprzedzania auta, to w końcu bezpieczeństwo na jakim każdemu z nas zależy. Wybierając chiptuning możemy zyskać nowe możliwości w starym aucie. Czy jesteście więc na to gotowi? Jeśli tak, podstawą jest znaleźć taki warsztat, który sprawdzi stan techniczny Waszego samochodu, a następnie po wyeliminowaniu wszelkich usterek i nieprawidłowości przystąpi w pełni do profesjonalnego działania. To stanowi kluczowy element i na tym każdy z nas marzący o większej mocy silnika powinien w pierwszej kolejności się skupić, nawet, jeśli miałoby to kosztować większe pieniądze.

 

Comments are closed.