Sitodruk na ubraniach – idealny nośnik reklamy dla firm?

Sitodruk na ubraniach – idealny nośnik reklamy dla firm?

W dzisiejszych czasach nowym firmom bardzo ciężko jest trafić ze swoją ofertą do odbiorców docelowych. Wszystko ze względu na to, że konkurencja na rynku praktycznie im to uniemożliwia. Celem zrobienia tego, muszą uciekać się do takich form reklamy, po które nie sięgają giganci, a które wykazują się olbrzymią i jak najbardziej długofalową skutecznością przy jednoczesnym niskim wkładzie własnym (w końcu rozmawiamy tutaj o nowych przedsiębiorstwach). Taką formą może być sitodruk na ubraniach – to właśnie na nim skupimy się w tym krótkim artykule, prezentując jego największe zalety i opisując pokrótce, czym tak właściwie jest.

Sitodruk na ubraniach a reklama bezpośrednia

Metoda sitodruku służy do umiejscowienia farby na różnego rodzaju rzeczach. W przypadku ubrań, na których się skupiamy, a które są zdecydowanie najlepsze właśnie pod kątem reklamy, może ona trafić między innymi na:

 • czapki,
 • torby,
 • bluzy,
 • T-Shirty,
 • spodnie,
 • bandany.

pokrowce na boczne lusterka samochodoweCała aplikacja farby odbywa się za pośrednictwem specjalnej maszyny, która przepuszcza ją przez indywidualnie przygotowaną matrycę zawierającą w sobie siatkę sitodrukową. Im jest ona gęstsza, tym z bardziej precyzyjnym nadrukiem będziemy mieli do czynienia.
Druk sitowy wykorzystuje się do tworzenia zarówno druków jednobarwnych, jak i wielokolorowych, a powierzchnia zadruku zależy zarówno od konkretnej firmy, której zlecamy sitodruk na ubraniach, jak i od maszyny, którą dysponuje oraz ubrania, które zamierzamy opatrzyć naszym własnym nadrukiem. Sitodruk na ubraniach wymaga przygotowania wyżej wspomnianej matrycy pod konkretny projekt graficzny – właśnie dlatego im więcej takich samych przedmiotów zamawiamy, tym mniej zapłacimy za każdy z nich. Nie poleca się sięgania po niego do przygotowania zaledwie jednej rzeczy, gdyż to koszt matrycy jest w całym tym procesie zdecydowanie największy.

Polecamy uwadze:

Największe zalety postawienia na sitodruk w celach reklamowych

Postawienie na sitodruk na ubraniach wydaje się bardzo rozsądnym zagraniem marketingowym, które powinna rozważyć każda firma wiedząca, że nie ma szans podejmować się konkurencji na polu Internetu, a mimo wszystko chce rozpropagować swoje usługi czy produkty wśród konkretnych ludzi. Do zalet związanych z postawieniem na niego można zaliczyć:

 • trwałość nadruku – im trwalszy jest nadruk, tym dłużej dane ubranie będzie pełniło funkcję nośnika naszej reklamy; tutaj jest on bardzo trwały i rzeczywiście sprawdza się w zadaniach czysto marketingowych;
 • wysoka jakość – ubrania drukowane sitodrukiem wyglądają bardzo porządnie – i takie w rzeczywistości są; nowoczesne maszyny wykorzystujące tę technologię pozwalają na osiągnięcie druku nie tylko trwałego, ale doskonale nasyconego kolorami i po prostu imponującego jakością;
 • niska cena w przypadku większych ilości – jeżeli zamówimy większe ilości ubrań zadrukowanych metodą sitodruku, możemy liczyć na najlepsze ceny (w porównaniu do innych środków reklamy bezpośredniej). Właśnie dlatego warto się przyłożyć do projektu i zainwestować – oczywiście zgodnie ze z góry określonym planem;
 • długofalowa reklama – niezależnie od tego, czy rozdawać będziemy koszulki, czy też czapki reklamowe, jeśli te będą noszone, będą same sobą reklamowały nasze usługi czy produkty – dobry projekt pozwoli nam przykuć uwagę, a całość potrafi być świetną, bo bezterminową reklamą;
 • sympatia u odbiorców – każdy z nas doskonale wie, jak przedstawia się sytuacja z ulotkami, do tej pory najbardziej kojarzonymi z reklamą bezpośrednią. Najczęściej lądują one w koszu w zaledwie kilka minut po ich wręczeniu. Sitodruk na ubraniach ma to do siebie, że pozwala na wyprodukowanie produktu rzeczywiście lubianego przez obdarowywane przez nas osoby. Nie tylko możemy być pewni, że nie zostanie on wyrzucony i zmarnowany, ale też jesteśmy w stanie oczekiwać, że będzie on noszony i stanie się żywym nośnikiem naszej reklamy;
 • wysoka skuteczność – wiele osób, które zdążyły już postawić na sitodruk na ubraniach zgodnie twierdzi, że świetnie sprawdza się on w akcji. Nie trzeba zresztą tego udowadniać – wystarczy spojrzeć dookoła siebie i poszukać osób ubranych w ciuchy z zadrukiem. Być może i on pełni funkcję reklamową?

Bardzo ważny we wszystkim jest projekt zadruku, który docelowo znajdzie się na wybranym przez nas ubraniu. Zasada jego wyboru jest prosta – ma on przede wszystkim imponować, ciekawić i przyciągać uwagę. Jeśli będzie to robił, ktoś zawsze zwróci uwagę czy to na adres strony internetowej reklamowanej przez niego firmy, czy też na cokolwiek innego z nią związanego. Nie musi to być jego motyw przewodni ani coś dominującego w nim.

Podsumowanie

Sitodruk na ubraniach jest jedną z rzeczy, które mogą dać nadzieję świeżo upieczonym przedsiębiorcom. Może bowiem stanowić środek do świetnej i skutecznej reklamy bezpośredniej, a przy tym sięga się po niego wciąż stosunkowo rzadko. Z uwagi na niską konkurencję w jego obrębie, ale i wysoki potencjał marketingowy, jest czymś, co zdecydowanie powinniśmy rozważyć – zwłaszcza jeśli dysponujemy produktem, który sam się obroni, a który wymaga tylko właściwego wypromowania, w nieco mniej konwencjonalny, ale za to bardzo atrakcyjny sposób.

Comments are closed.