Kosmetyki nawilżające, które uzupełniają lipidy komórkowe

Kosmetyki nawilżające, które uzupełniają lipidy komórkowe

Kosmetyki nawilżające, które uzupełniają lipidy komórkowe – nie bez powodu woda jest uważana za podstawę życia człowieka. Jeśli równowaga nawilżenia nie zostanie zachowana, rozpocznie się proces starzenia się skóry. Dlatego prawie wszystkie kosmetyki nawilżające w jakiś sposób nawilżają skórę twarzy, szyi i dekoltu. W kosmetologii zwyczajowo rozróżnia się dwa rodzaje nawilżania: kremy zawierające składniki nawilżające oraz preparaty odżywcze, które tworzą na skórze odżywczy film zapobiegający utracie wilgoci.

Nawilżanie pomaga utrzymać gładką i mocną skórę, a kremy są najpopularniejszymi środkami nawilżającymi. Ma dużo gęstszą konsystencję niż żel czy balsam, dlatego nadaje się zarówno do skóry suchej, jak i wrażliwej. Najważniejsze są składniki zawarte w kosmetykach nawilżających, takie jak ceramidy, kwasy omega 3 i 6 oraz cholesterol. Krem Triple Lipid Restore 4:2:4 służy do uzupełnienia lipidów komórkowych skóry suchej, normalnej, odwodnionej i zawiera te cenne substancje.

Kosmetyki nawilżające do skóry odwodnionej i suchej

Triple Lipid Restore 4:2:4 Cream to pierwszy korygujący suplement lipidowy o optymalnym stosunku lipidów przy maksymalnym stężeniu, z przewagą cholesterolu. Bariera lipidowa pozwala naturalnie reagować na wszystkie czynniki środowiskowe: światło słoneczne, wiatr, bakterie. Skład kremu: 2% Czyste Ceramidy, 4% Naturalny Cholesterol, 2% Wolne Kwasy Tłuszczowe. Idealny nawilżacz do skóry odwodnionej i suchej, regularne stosowanie może skrócić czas przystosowania się do retinoidów, jednocześnie zmniejszając suchość. Nakładanie kremu na skórę jest tak proste, jak raz lub dwa razy dziennie, wygładzając makijaż na twarzy, szyi i dekolcie opuszkami palców.

Połącz te 3 składniki w jeden produkt, a otrzymasz:

  • Zwiększa gładkość i elastyczność skóry
  • Poprawia stan porów skóry
  • Skutecznie nawilża skórę.

Dlaczego tak ważne jest uzupełnianie lipidów komórkowych dla suchej skóry?

Lipidy są naturalnymi składnikami ochronnymi skóry. Ceramidy, cholesterol i kwasy tłuszczowe są najważniejszymi formami lipidowymi skóry. Z biegiem czasu stężenie lipidów spada, co prowadzi do wczesnych oznak starzenia: utraty kolorytu, jędrności i elastyczności skóry. Pojawia się matowa cera i nierówny koloryt. Kosmetyki nawilżające uzupełniają niezbędne lipidy w skórze, wzmacniają funkcje ochronne skóry i wspierają zdolność skóry do samonaprawy, korygują oznaki starzenia, zwiększają nawilżenie i zmniejszają widoczność porów.

Wpływ ceramidów zawartych w kosmetykach nawilżających na stan skóry

Ceramidy to cząsteczki lipidów wytwarzane przez skórę, które utrzymują razem komórki i zapewniają integralność wierzchniej warstwy skóry. Są częścią ochronnej górnej warstwy skóry, a gdy ich poziom jest normalny, górna warstwa jest mocna i zdrowa, zapobiegając utracie wody i chroniąc skórę przed środowiskiem. Nawilżające kompleksy kosmetyczne stabilizują gospodarkę wodną, ​​jeśli zawierają ceramidy. Wykazano również, że ceramidy mają właściwości przeciwstarzeniowe. Kosmetyki zawierające ceramidy są niezastąpione dla osób ze skórą wrażliwą, cienką, suchą, szorstką, odwodnioną i starzejącą się.

Cholesterol w kosmetykach nawilżających

Kosmetyki nawilżające, które uzupełniają lipidy komórkowe
Kosmetyki nawilżające, które uzupełniają lipidy komórkowe

Cholesterol jest związkiem organicznym, który jest najważniejszym składnikiem metabolizmu lipidów. Wchodzi w skład wszystkich tkanek człowieka, jest podstawą błon komórkowych i bierze udział w metabolizmie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Stosowany na skórę działa bardzo korzystnie i nie wpływa na poziom cholesterolu we krwi. W produktach do pielęgnacji skóry działa zmiękczająco i nawilżająco.

Cholesterol wraz z ceramidami i kwasami tłuszczowymi jest składnikiem lipidów międzykomórkowych, które znajdują się w przestrzeniach między łuskami naskórka rogówki. Składnik ten wiąże warstwy rogowe naskórka, tworząc barierę ochronną, która chroni skórę przed odwodnieniem i uodparnia ją na wnikanie obcych mikroorganizmów i szkodliwych substancji. Dlatego kosmetyki nawilżające z cholesterolem w swoim składzie można stosować w każdym wieku, pomaga to w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia i regeneracji skóry.

Kwasy tłuszczowe, jako wsparcie dla nawilżenia skóry

Organizm ludzki nie jest w stanie wytworzyć kwasów tłuszczowych Omega, dlatego ich niedobór należy uzupełnić. Skóra potrzebuje ich każdego dnia, a ten składnik możesz otrzymać w wysokiej jakości, starannie dobranych czystych olejkach. Jak kwasy tłuszczowe wpływają na skórę?

  1. Regulują produkcję tłuszczu w skórze. Kwas ten występuje w wystarczających ilościach, aby zapobiec wysuszaniu i łuszczeniu się skóry.
  2. Działają przeciwutleniająco i neutralizują wolne rodniki.
  3. Walczą ze zmarszczkami. Pomagają blokować uwalnianie enzymów UV, które niszczą kolagen. Tym samym obecność tego kwasu zapobiega wiotczeniu skóry i powstawaniu zmarszczek.
  4. Działają przeciwzapalnie i biorą udział w zmniejszaniu stanu zapalnego poprzez ograniczanie produkcji składników zapalnych.

Wnioski

Odwodniona skóra może być katalizatorem wielu problemów: zmarszczek, wysypek, łuszczenia. Może to być spowodowane brakiem ceramidów. Bez tłuszczu wiążącego skóra traci swoją wytrzymałość. Kosmetyki nawilżające, w tym krem ​​Triplet Lipid Resorek 4:2:4, mają na celu zwiększenie ilości ceramidów, które pomogą przywrócić skórze zdrowie. Cholesterol z kolei pomaga odbudować barierę ochronną skóry, przywracając jej zdolność zatrzymywania wilgoci i gładszą skórę. Kwasy tłuszczowe wspomagają produkcję kolagenu, elastycznej podstawy ludzkiej skóry, odpowiedzialnej za sprężystość i redukcję zmarszczek. Stosując na co dzień kosmetyki nawilżające, będziesz w stanie dogłębnie odżywić, nawilżyć i odbudować swoją skórę.

Comments are closed.