Kobiecość w materiale, czyli bielizna

Kobiecość w materiale, czyli bielizna

Kobiecość w materiale, czyli bielizna – w natłoku codziennych zajęć popadamy w coraz to większą rutynę i zapominamy o marzeniach i o tym jak kiedyś planowaliśmy własną karierę. Czym to jest spowodowane? Otóż zatrzymując się na chwile możemy zobaczyć jak nasze życie coraz bardziej zmienia się w usystematyzowane realizowanie konieczności.

Nie chcemy tego robić jednak coraz bardziej zapominamy o marzeniach, planach na przyszłość i na przykład zostajemy w pracy, która jeszcze rok temu miała być tylko tymczasową. Oczywiście ta reguła nie tyczy się wszystkich, ten artykuł ma na celu zwrócenie uwagi na właśnie takie złe działanie u osób, które tak robię. Jeżeli jesteś osobą, która cały czas realizuje swoje cele w życiu to bardzo dobrze jednak poświęć pięć minut na przeczytanie tego artykułu, aby wystrzegać się błędów, jakie możesz popełnić. Z uwagi na fakt, iż zawsze w moich pracach jest odrobina humoru to dzisiaj postanowiłem za przykład użyć sklep z bielizną. Jeżeli już w tym momencie na twojej twarzy pojawił się uśmiech to znak, że bardzo dobrze zacząłem. Kompletnie abstrakcyjny pomysł może być dla kogoś życiowym marzeniem. Wyobraźmy sobie, że ktoś od dawien dawna planował prowadzić sklep z bielizną, jednak po ukończeniu szkoły zaczął studia a po nich zaczął pracować w korporacji lub innej dużej firmie, aby zdobyć pieniądze na rozruch biznesu.

Jeszcze zanim w pełni zacznę dywagować to chciałbym zamieścić tutaj pewien fundament problemu, a mianowicie system, w jakim żyjemy. Otóż, kiedy jeszcze pracowałem w hotelu miałem okazję porozmawiać z polką, która wyjechała do stanów zjednoczonych ameryki północnej, aby tam rozkręcić własny biznes. Aktualnie zajmuje się produkcją okien i do Polski przyjeżdża, co jakiś czas w celach marketingowych lub kontraktowych. Kiedy z nią rozmawiałem powiedziała, że w naszym kraju rozwinięcie własnej działalności jest bardzo trudne, ponieważ przykładowo, aby otworzyć sklep z bielizną musimy spełnić warunek A, B i C, a od każdego z nich wynikają kolejne D, E, i F. W Ameryce wygląda to zdecydowanie inaczej, mamy do spełnienia jedynie warunki A, B i C to i wszystko. Tamtejszy system jest bardziej przychylny młodym przedsiębiorcą i nie nowiną jest, że tamtejsza gospodarka ma się dużo lepiej. W naszym kraju młody przedsiębiorca styka się z górą przepisów nie do przeskoczenia i sam musi sobie poradzić z ich przestrzeganiem, a nie, kiedy wymogi, jakie są narzucane przez prawo są po prostu nie do zrealizowania. Więc od razu zaznaczę, że nie chcę tutaj nikogo osądzać, ponieważ nie osiągnął sukcesu zawodowego, czy jest zmuszony porzucić marzenie o sklepie z bielizną i pracować na etacie. Jak zatem postępować w życiu, aby po mimo przeciwności losu realizować swoje cele i założenia a plan na życie biznesowe nie był jedynie niespełnionym marzeniem. Przede wszystkim nie wolno zapominać. Zanotuj sobie ten punkt, ponieważ to on stanowi fundament dążenia do sukcesu zawodowego. Myślę, że nie wymaga to zbyt dużego argumentowania. Po prostu, jeżeli będziemy zapominać, że mieliśmy otworzyć sklep z bielizną to nigdy go nie otworzymy, ponieważ będziemy zajmować się masą innych mniej istotnych rzeczy, które wcale nie przybliżą nas do realizacji planów, a jednie oddalą.

Kobiecość w materiale, czyli bielizna
Kobiecość w materiale, czyli bielizna

Kolejną fundamentalną rzeczą, o jakiej musimy pamiętać jest konsekwentność, o co chodzi już tłumaczę. Jeżeli przykładowo decydujemy się poświęcić czas i pieniądze na kursy doszkalające lub założyliśmy sobie codziennie odkładać określoną kwotę na rozwój naszej firmy to musimy to konsekwentnie robić dzień w dzień, a jeżeli nie to równie konsekwentnie musimy nadrobić to, co niechcący pominęliśmy. Warto według mnie zacząć pisać pamiętnik lub swojego rodzaju dziennik, ponieważ przypomni nam on o tym, co mieliśmy zrobić kolejnego dnia lub o czymś, co planujemy od dłuższego czasu. Być może sklep z bielizną wymaga jakiś pozwoleń lub nie znamy kompletnie podstaw księgowości, więc zrób coś w celu, aby zaliczyć już ten etap, nawet, jeżeli jeszcze nie masz lokalu do prowadzenia działalności. Mam nadzieję, że rozumiesz idee konsekwentności i nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, kiedy powiem Ci, że bez tych dwóch składowych, które wyżej wymieniłem dalej nie zajdziesz. Wreszcie trzecia i najważniejsza składowa, czyli odwaga. Zazwyczaj, kiedy mam okazję rozmawiać z kimś, kto porzucił marzenia o własnej firmie i teraz pracuje na etacie zawsze wydaje mi się, że zrezygnował, bo bał się czegoś. Do końca nie wiem i nie rozumiem tego, jednak z doświadczenia wiem, że czasami warto zrobić coś wbrew sobie i chociaż wymaga to odwagi to efekty mogą zaskoczyć nas samych.

Popatrz na osoby, które dzisiaj są bardzo sławne, kim byliby oni gdyby nie upór i konsekwentność w dążeniu do celu i kim byliby gdyby nie odwaga. Świat dwudziestego pierwszego wieku jest zbudowany na odwadze i jedynie osoby pewne siebie zajdą wysoko. Zbliżając się do końca artykułu chciałbym Ci życzyć właśnie odwagi i determinacji w dążeniu do realizacji marzeń, bo w końcu sklep z bielizną nie jest wbrew wszystkiemu głupim marzeniem. Dziękuję Ci  za czas poświęcony na lekturę.

Comments are closed.