Akcesoria przydatne przy przeprowadzkach 

Akcesoria przydatne przy przeprowadzkach 

Akcesoria przydatne przy przeprowadzkach  – większość osób zmieniających miejsce zamieszkania nie jest w stanie uniknąć licznych problemów związanych z przeprowadzką. Poza problemami natury formalnej oraz związanej z samą zmianą lokum, trzeba jeszcze zadbać o logistykę z tym związaną. Chcąc, aby cały proces przebiegł stosunkowo sprawnie, warto wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów.

Jak ważna jest organizacja przy przeprowadzce

Przed osobami, które przeprowadzają się do innego mieszkania, zaczynają piętrzyć się liczne problemy. Przeważnie jest to związane z koniecznością przenoszenia wszystkich lub przynajmniej większości swoich rzeczy, co przekracza możliwości organizacyjne większości osób . Poza koniecznością przewiezienia swojego dobytku, trzeba jeszcze dopilnować wszystkich szczegółów związanych z terminami. Przeciętny tryb życia, obowiązki służbowe oraz życie prywatne najczęściej uniemożliwiają, aby cały proces przeprowadzić w spokojny sposób z widełkami czasowymi, które mogłyby zniwelować stres związany z goniącymi terminami.

Zazwyczaj jest tak, że swoje aktualne mieszkanie trzeba opuścić natychmiast i trzeba wszystko zorganizować tak, by nowe mieszkanie było już gotowe do przyjęcia nowych lokatorów. Zakładając, że dobytek który trzeba przewieźć, nie mieści się do kilku walizek, które można zmieścić w bagażniku samochodowym, lub nawet przewieźć ze sobą pociągiem, taka sytuacja nastręcza sporo problemów związanych ze spakowaniem wszystkiego, zabezpieczeniem tak, by rzeczy osobiste nie uległy zniszczeniu w czasie przeprowadzki Wrocław, a także zorganizowania transportu. Sprawy nie ułatwia także fakt, że taka przeprowadzka często odbywa się poza regionem jednego miasta i trzeba przemieścić się pomiędzy różnymi miastami lub aglomeracjami. W takich sytuacjach warto zaopatrzyć się w kilka akcesoriów, które z pewnością okażą się przydatne.

Niezbędne akcesoria do przeprowadzki

Podczas przeprowadzki najistotniejsze wydaje się być spakowanie podstawowych rzeczy, takich jak ubrania, podstawowe sprzęty elektroniczne, takie jak komputer, naczynia i sprzęty kuchenne, akcesoria do łazienki i przybory codziennego użytku. O ile ubrania być może zmieszczą się do walizek, to z resztą nie będzie już tak łatwo. Co do ubrań, to mimo wszystko nie każdą odzież da się zapakować do walizki, jak chociażby garnitury, a w przypadku kobiet suknie. W takiej sytuacji najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalne pokrowce do ubrań oraz jakiś improwizowany wieszak, na którym będzie można zawiesić ubrania w czasie transportu zwykłym autem lub ciężarówka.

Jeśli ktoś nie ma dostępu do profesjonalnych, dedykowanych pokrowców na ubrania, można zaopatrzyć się w takie same tylko foliowe. Powinny spełnić swoją funkcję i skutecznie zabezpieczyć ubrania przed zniszczeniem w czasie transportu.
Zarówno część ubrań, jak i resztę rzeczy należy jednak schować do jakiegoś pudła. Najbardziej praktyczne okażą się tutaj używane pudła kartonowe, które można kojarzyć transportem zaopatrzenia do sklepów. Aby takie zdobyć, wystarczy przejść się po kilku sklepach i zapytać obsługi, czy nie mają starych pudeł do wyrzucenia. Przeważnie w ten sposób będzie można je zdobyć, gdyż pomimo że są dość solidne, traktowane są jako opakowania jednorazowe. Wystarczą w sam raz do przenoszenia niezbyt ciężkich rzeczy.

Chcąc jednak bezpiecznie przewieźć delikatne przedmioty, takie jak zastawa stołowa, sprzęt elektroniczny, obrazy, lampy lub inne szklane przedmioty,  trzeba będzie skompletować pokaźną ilość starych gazet lub jakiegokolwiek materiału, który nada się do wypełnionego po brzegi kartonów, w celu zabezpieczenia znajdujących się w nim przedmiotów. Jeśli ktoś ma wyjątkowo cenne przedmioty i chce je rzetelnie zabezpieczyć podczas przeprowadzki, nieodzowna okaże się folia bąbelkowa. W tym miejscu warto zaznaczyć, że jeśli planuje się przeprowadzkę wcześniej, a dana osoba regularnie robi zakupy w sklepach internetowych, to ma możliwość skompletowania sporej ilości takich amortyzujących wypełniaczy, gdyż każdy dobry sklep dba o to, by jego towar doszedł do klienta w całości. Pakując towary do kartonowych pudeł, nie można także zapomnieć o porządnej taśmie klejącej, która zabezpieczy pudła przed rozpadnięciem się i otwarciem.

Co jeszcze może się przydać przy przeprowadzce?

Transportowanie małych przedmiotów nie należy do największych logistycznych wyzwań. O wiele więcej kłopotów sprawiają przedmioty wielkogabarytowe, takie jak meble oraz duże sprzęty elektroniczne. Poza najważniejszą radą, że nie warto dźwigać takich rzeczy samemu tylko poprosić kogoś o pomoc, trzeba też wspomnieć, że przenoszenie nieporęcznych i ciężkich przedmiotów pójdzie o wiele łatwiej, gdy użyje się do tego specjalnych taśm nośnych oraz pasów, które można założyć na biodra, a część ciężaru przenoszonego przedmiotu na nim oprzeć.

Taki zabieg sprawi, że przedmioty, których w normalnych warunkach trudno byłoby ruszyć, uda się spokojnie przenieść i załadować na ciężarówkę.  Na rynku dostępne są także specjalistyczne narzędzia do przenoszenia mebli, które można wykorzystać podczas przeprowadzki. Czasem warto zaopatrzyć się w takie akcesoria, gdyż umożliwią one zaoszczędzenie sporej ilości czasu i zdrowia.

Comments are closed.